Porazila španělskou chřipku i koronavirovou pandemii. Vítězný taneček 107leté seniorky baví svět

Seznamte se s Annou Del Priore, pozoruhodnou 107letou ženou, které se podařilo přežít dvě jedinečně nebezpečné pandemie, jež zasáhly svět. Porazila jak španělskou chřipku, tak současný COVID-19. Obdivuhodná žena si po zotavení dopřála vítězný taneček.

Život ohrožující situace

Anna se narodila a vyrůstala v Brooklynu v New Yorku. Byla vystavena hrůzám španělské chřipky a o 100 let později i koronavirové pandemii, která trápí současný svět. Anna žije od roku 2013 v zařízení asistované péče v New Jersey a po onemocnění COVID-19 se ocitla ve zvláště nebezpečné situaci. Vzhledem k tomu, že zařízení, ve kterým pobývá, bylo silně zasaženo koronavirem, Annina vnučka se obávala nejhoršího.

Mírný průběh

Jak se ale zdá, není v Anniných genech podlehnout drtivé pandemii. U seniorky se objevily jen mírné příznaky, horečka a kašel, nic víc. Zázračně se vyhnula všem závažnějším účinkům viru. Stejně tak i její o dva roky mladší sestra, 105letá žena žijící v Queens, porazila COVID-19. Jak se zdá, obě ženy mají skutečně odolné geny, které se nezaleknou žádného nebezpečí.

Tip, jak dosáhnout dlouhověkosti

I když se zdá, že Anna a její rodina mají širokou škálu silných genů, za které by mohla být vděčná, Anna se podělila o několik svých tipů, jak dosáhnout dlouhověkosti a zdraví. „Jím feferonky,“ řekla skromně. V jejím životě hraje důležitou roli i cvičení a aktivní životní styl. Se svými přáteli prý nachodila už spoustu kilometrů do místního fast foodu, dokud nedosáhla 100 let.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Forbes.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek