Potraviny s vysokým obsahem bílkovin usnadní hubnutí a podpoří tvorbu svalové hmoty

                   

Jíst potraviny s vysokým obsahem bílkovin má spoustu výhod, včetně budování svalů, hubnutí a pocitu sytosti po jídle. Strava bohatá na bílkoviny vám může pomoci zhubnout, protože se vyhnete přejídání, navíc si v kombinaci se cvičením začnete budovat svalovou hmotu. Štíhlá svalovina vám pak pomůže spalovat více kalorií během celého dne, což vede k hubnutí. Jak můžete vidět, je to propojený řetězec, kde vše souvisí se vším. A abychom vám usnadnili hledání, zde je seznam několika potravin s vysokým obsahem bílkovin.

Černé fazole

Jsou velice levným zdrojem bílkovin. Lze je připravit na různé způsoby, což z nich dělá univerzální přísadu při přípravě celé řady jídel.

Kukuřice

Žlutá kukuřice obsahuje asi 15,6 g bílkovin na jeden šálek. Navíc je plná vlákniny a minerálů, včetně vápníku.

Losos

Losos je považován za tučnou rybu, což znamená, že je plný omega-3 mastných kyselin. Je také vynikajícím zdrojem bílkovin a napomáhá pocitu sytosti a spokojenosti.

Brambory

Brambory mají pověst škrobového sacharidu, ale jsou dobrým zdrojem živin, včetně bílkovin. Dejte si ovšem pozor, jaké přísady používáte při jejich konzumaci a vaření. Různé majonézy, tatarské omáčky a másla pak dělají z obyčejných brambor kalorickou bombu.

Brokolice

Brokolice je důvěryhodný zdroj bílkovin, která dále obsahuje celou řadu živin, jako je například folát a draslík.

Vejce

Vejce jsou bohatá na bílkoviny, živiny a zdravé tuky. Řada studií prokázala, že vejce mohou lidem pomoci cítit se spokojenější a zabránit jim v přejídání.

Hovězí maso

Tuto potravinu zařazujeme do jídelníčku méně často, ale je potvrzené, že je kvalitním zdrojem bílkovin. Pokud si dopřejete hovězí maso z volného chovu, o to lépe.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Medicalnewstoday.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články