Použijte obyčejné předměty pro nápravu vašeho šatníku

Ve vaší domácnosti se zcela jistě nachází dost věcí, které splňují více funkcí, než ke kterým jsou určeny. Abychom vás vyvedli ze tmy na světlo, ukážeme vám několik chytrých triků s nejběžnějšími předměty, jaké vlastníte u sebe doma. Především se vám budou hodit pro nápravu vašeho šatníku.

Špinavé boty vyčistíte odlakovačem

Šlápli jste do bláta a myslíte si, že vaše boty poputují na věčnost? I když se situace zdá zoufalá, existuje řešení. Naneste na vatový tampónek trochu odlakovače na nehty a otřete jím špinavou část bot.

Skvrny od make-upu odstraňte pěnou na holení

Spousta žen používá make-up, někdy dokonce i muži, ovšem jeho část zpravidla končí na límečku košile nebo trička. Nastříkejte na postižené místo trochu pěny na holení, nechte pár minut působit a poté setřete a vysušte fénem na vlasy.

Lak na nehty spraví oka na silonkách

Silonky jsou náchylné k okům, která se jen tak nezastaví. Proto s sebou vždy noste bezbarvý lak na nehty, který vše zachrání. V případě nouze jednoduše natřete rozeběhnuté oko lakem na nehty a zastavíte jej na jeho cestě.

Zajistěte zip kroužkem na klíče

Rozjíždí se vám zip u kalhot a vy nemáte možnost dojít se převléknout? Jistě u sebe nosíte svazek klíčů. Odejměte jeden kroužek, zip zapněte až nahoru, protáhněte dírkou u jezdce kroužek na klíče a ten zahákněte za knoflík. Zip se už nepustí.

Odstraňte skvrny od vody pomocí octa

Déšť a sníh mohou zanechat na vašich botách pěkně ošklivé skvrny. Pouze hadr kolikrát nepomůže. Abyste situaci vyřešili, nemusíte kupovat nové boty. Vezměte starý kartáček na zuby, namočte do octa a skvrny otřete. Fleky zmizí a navíc se budou boty příjemně lesknout.

Tyto triky jsou nejen chytré, ale také úsporné. Nebudete si muset ihned kupovat nové oblečení nebo boty, vše vyřešíte jednoduchými nástroji. Níže uvedené video vám tyto vychytávky a další předvede v praxi.

Obrázky: Freepik

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek