Češi mají problémy s nákupy a investicemi na internetu, za vše můžou úřady, které byly navedeny Evropskou unií

Kdo se chtěl do teď vyhnout daním, má utrum. České úřady si začali hlídat internetová tržiště, na kterých už nikdo jen tak neunikne.

Hromádky peněz s šipkami nahoru i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Česká republika už moc nezvládá hospodařit s penězi, ale do teď měli poměrně dost napilno. Bohužel teď se rozneslo, že existují internetová tržiště. A spousta lidí nezdaní své příjmy, což zaujalo úřady, kteří se v tom začali víc a víc hrabat. Nakonec se rozhodli, že bude pohyby na těchto tržištích sledovat. Dalo by se říct, že koho viděli, toho zkásli, a to bez řečí. Nikdo ji neunikl, ale oni se nejvíce zaměřovali na lidi, nakupující denně. Ti z toho budou totiž mít daleko větší problém, než-li lidé, kteří si takto přivydělávají jednou za čas.

Vše se musí danit

Jen málokdo danil všechny své příjmy. Nákupy na internetových tržištích byly v šedé zóně, stejně tak aukční domy. A kvůli tomu je úřady příliš nekontrolovaly. Pak přišel zlom, když si lidé na všech možných online burzách začali otevírat své vlastní živnosti, v té chvíli byly problémy na světě. Živnostníci si totiž po předchozích zkušenostech mysleli, že na to nikdo nepřijde. Ale chyba lávky, on je totiž rozdíl, pokud v šedé zóně nakupujete jednou týdně nebo pokud tam máte otevřenou živnost. Úřady se tudíž chytly a začaly jednat.

kontrola grafu investic iZdroj fotografie: Unsplash

Jako členové Evropské unie podléháme i jejím zákonům a byl by problém, mohou sem vysoce postavení úředníci kdykoli zavítat. Úřady právě pro to musí hlásit a evidovat každého, kdo si živnost otevře. Rozhodně po vás nepůjdou, nakoupíte-li tam jednou za čtrnáct dní, ale jste-li pravidelný zákazník, tak už byste mohl mít problém. Zjistí-li na vás něco, mohou vám dát pěkně vysokou pokutu, a to by se vám nelíbilo. Ke všemu rostou ceny i úrokových sazeb, to znamená že sankce se odvíjejí od této ceny. Takže čím více nákupů. Tím vyšší pokuta.

Pohyb v nebezpečné zóně

V šedé zóně se člověk pohybuje opatrně a s rozmyslem. Půjde-li o malé transakce, jste, čistě teoreticky, z kola ven, ale pokud půjdete do velkých převodů a plateb, musíte to zkrátka zdanit. Jinak vám české úřady darují velkou pokutu, což by se vám jistě nevyplatilo. Často se chytají velké ryby, zhruba ty, co převádí od 50 000 korun výš, ale i malé rybky jsou sledovány, jen v menší míře, jinak by se z toho úředníci zbláznili.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články