Stačilo mít 5 sekund ruku v této pozici a bolest byla pryč. Vyzkoušejte tuto starou indickou léčebnou metodu také

Se samoléčebnými pozicemi rukou jsme se již jistě setkali a jejich účinnost je stále více potvrzena a uznávána. Dokazují to i pozice rukou zvané Mudry.

Gesto rukou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Body na těle, které na nějakou dobu stiskneme, mohou dosti pomoci našemu zdraví. Říká se jim akupresurní body a dokáží léčit orgány, ale i maličkosti jako například rýma nebo bolest hlavy. Pak ale existují ještě Mudry, pozice rukou, které mají podobné účinky jako akupresurní body. Určité polohy rukou mají na tělo zvláštní účinek a mohou v něm dokonce spustit léčebné procesy. Pokud vás zajímají, podívejte se na obrázky níže a zjistěte, které polohy rukou mají jaký účinek. A pokud vás nějaký problém trápí, rovnou je můžete i vyzkoušet. 

SURYA Mudra

Pomáhá při hubnoucím procesu tím, že spouští trávení, respektive ho zlepšuje. Je také vynikajícím prostředkem při problémech se zrakem. Může být užitečná i pro ty, kteří mají problémy s krevním oběhem.

surya i

PRITHVI Mudra

Ze čtyř živlů se v tomto gestu rukou spojuje energie země a ohně. Element země ovlivňuje zdraví a růst tkání a svalů a navíc odstraňuje záněty. Prvek ohně je zodpovědný za hladké fungování metabolismu, odstraňuje záněty svalů a pomáhá k normální funkci kloubů.

prithvi i

VAAYU Mudra

Toto gesto rukou má na tělo uklidňující účinek, zlepšuje zásobování těla kyslíkem a zvyšuje pocit klidu. Snižuje také stres a agresivitu.

vaayu i

ŠUNJA Mudra

Tato pozice dokáže zmírnit téměř jakoukoliv bolest. Uvolňuje celé tělo, odstraňuje problémy s ušima, závratě a pocit necitlivosti v některých částech těla. Doporučuje se při migrénách a bolestech hlavy.

shunya i

GYAN Mudra

Tato pozice má pozitivní vliv na paměť, kreativitu a rozvíjí zejména mentální schopnosti.

gyan i

VARUN Mudra

Jedná se o ideální léčivou polohu rukou pro ty, kteří trpí artritidou, hormonální nerovnováhou nebo jsou ohroženi dehydratací.

varun i

AAKASH Mudra

Tato pozice detoxikuje tělo, osvěžuje mysl a uvolňuje napětí.

aakash i
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články