Prací prostředek nejen na praní. Využijte jeho účinků také v kuchyni

                   

Prací prostředky nemusí být používány pouze ke svému původnímu účelu, kterým je praní prádla. Vzhledem ke svému složení nabízejí celou řadu dalších benefitů, kterých je možné využít napříč celou domácností, zejména pak v kuchyni. Právě kuchyň bývá na nečistoty nejnáchylnější, tudíž je při jejím úklidu důležité využívat skutečně účinné prostředky.

Mýdlo i přípravek proti silnému znečištění pokožky

Trpí vaše pokožka rukou silným zabarvením, kterého není možné se zbavit, nebo vám jen došlo mýdlo? Ať se jedná o kteroukoliv z těchto možností, pomůže vám směs aviváže a vody. V případě potřeby naplňte běžný dávkovač na tekuté mýdlo do poloviny aviváží, zbytek dolijte vodou, nasaďte uzávěr a důkladně protřepejte.

Pokud je špína, jež se objevila na vašich rukou skutečně odolná, nezoufejte. Existuje účinná směs, která si poradí i s hůře smyvatelným znečištěním. Na její přípravu budete potřebovat čajovou lžičku pracího prášku a stejné množství rostlinného oleje. Obě ingredience smíchejte dohromady a takto vzniklou směs naneste přímo na znečištěné místo. To poté masírujte krouživými pohyby a nechejte pár minut působit. Následně si ruce důkladně opláchněte teplou vodou.

Zbraň proti mastnotě a dalším nečistotám

Pro vytvoření skutečně účinné směsi, která si hravě poradí s mastnotou a dalšími nečistotami v rámci kuchyně, smíchejte 2 polévkové lžíce s litrem vody. Tento roztok je vhodný na čištění všech povrchů v rámci domácnosti. Využít jej můžete třeba v podobě rozprašovače.

Podlaha i volný odtok

Jak dosílit zářivě čisté podlahy bez zbytečného drhnutí? Do kbelíku s vodou přidejte půl odměrky pracího prostředku. Kromě lesklé a čisté podlahy takřka bez námahy vám vůně pracího prostředku prostoupí celým domovem.

U podlahy to ani zdaleka nekončí. Ucpaný odtok představuje jednu z nejčastějších nepříjemností spojených s běžným chodem kuchyně. V tomto případě již instalatéry volat nemusíte, vystačíte si sami – spolu s pracím prostředkem. Pro uvolnění odtoku postačí nalít polovinu odměrky přímo do odpadu. Tam jej nechejte několik minut působit, následně tento přípravek zalijte horkou vodou. Horká voda celému procesu napomůže a spolu s účinnými látkami obsaženými v saponátu přispěje k odstranění usazených nečistot.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články