Lakomý manžel chtěl být pohřben se vším svým jměním. Chytrá vdova mu rafinovaně vyhověla

Tento muž natolik miloval své peníze, že když se dozvěděl, že brzy zemře, chtěl být s nimi i pohřben. Jeho žena mu přání vyplnila.

                   

Je skvělé, když má někdo dostatek peněz, aby si mohl žít podle svého, a utrácet kolik peněz chce. Situace se ale mění, pokud se ožení a založí rodinu. V tomto případě se každý majetek dělí automaticky napůl. Je zapotřebí se přizpůsobit dané situaci a přestat být bezohledný a sobecký.


Muž miloval peníze více než vlastní ženu

Tento muž byl velmi hamižný a vidina spousty peněz ho přiměla, aby celý život tvrdě pracoval. Problém byl, že své peníze miloval víc než vlastní ženu, které nedával téměř nic. Všechny své peníze si bedlivě střežil a každou chvíli je přepočítával. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a jednoho dne tento lakomý muž vážně onemocněl. Doktor mu sdělil, že mu nezbývá moc času a brzy zemře.


Chtěl pohřbít se všemi svými penězi

Když se to muž dozvěděl, první, co ho napadlo, bylo, co bude s jeho těžce vydělanými penězi. Nezajímalo ho, že mu zbývá jen pár chvil života ani, že tu jeho žena zůstane na všechno sama. Jediné, o co měl starost, byly jeho peníze. Proto ženě přikázal, aby v den jeho pohřbu uložila všechny jeho peníze s ním do rakve. Žena mu slíbila, že tak učiní a bude žít jako chudá vdova.

i


Žena svůj slib splnila

Neuběhl ani měsíc a muž zemřel. Pohřeb se konal v místním kostele. Jeho žena seděla v první řadě vedle své nejlepší kamarádky. Když se obřad chýlil ke konci a mělo dojít k zpopelnění rakve, zakřičela žena: „Počkejte ještě chvilku“ a vzala krabici od bot, kterou měla přichystanou vedle sebe a šla ji uložit do rakve ke svému manželovi. Poté se rakev zavřela a odjela na věčnost.


Její přítelkyni to nedalo a zeptala se ženy, co bylo v té krabici od bot. „Můj muž si přál, abych spolu s ním pohřbila i všechny jeho vydělané peníze a jako správná manželka jsem mu jeho poslední přání ráda splnila“. Kamarádka nad jejím rozhodnutím jen kroutila hlavou: “ Ty ses úplně pomátla a z čeho budeš žít?“ „Neměj strach“ odpověděla vdova s ledovým klidem. „O všechno jsem se postarala.“


Vychytralá vdova měla vše promyšlené

Žena své přítelkyni později vysvětlila, jak se jí podařilo manželovi splnit přání a zároveň nepřijít o žádné peníze. „Můj muž byl velmi bohatý a měl tolik peněz, že by se ani nevešly s ním do rakve. Tak jsem všechny peníze uložila na účet a vypsala mu šek, který jsem dala do té krabice od bot“. Možná to zní trochu cynicky, ale její přítelkyně se jejímu nápadu nedokázala přestat smát.

i


A tak se stalo, že z jedné chudé vdovy se rázem stala milionářka, aniž by porušila svůj slib, který dala svému manželovi. Zároveň se mu tím pomstila za všechna ta léta, kdy neviděla z jeho vydělaných peněz ani korunu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články