Pes si našel velmi zvláštního nejlepšího přítele, který ho navštěvuje každý den. Toto spojení je opravdu jedinečné

Krásné spojení vzniklo mezi německým ovčákem a červenou liškou. Unikátní přátelství je velmi silné, neboť liška psa navštěvuje každý den, aby si spolu mohli hrát.

obličej huňaté lišky
                   

V domě fotografa Torgeira Bergeho jednoho dne vzniklo velmi zvláštní přátelství mezi německým ovčákem Tinnim a červenou liškou Sniffer. Pod přístřešek na fotografově pozemku se nastěhovalo malé liščí mládě. Za krátkou dobu se pes Tinni a liška Sniffer seznámili. Ve světě zvířat je toto přátelství velmi unikátní.

Neobvyklé přátelství

Když se k domu známého fotografa nastěhovalo liščí mládě, kde kdo by čekal, že lovecký pes, jako je německý ovčák, bude hlídat své území a lišku minimálně vyžene. To ale pes jménem Tinni neudělal.  A právě proto mohlo vzniknout něco tak neobyčejného a krásného, co se v říši zvířat jen tak nevidí. Pes se s liškou, které Torgeir dal jméno Sniff, rychle spřátelil.

Přestože je Sniffer nyní už dospělá liška, která se vrátila do svého přirozeného prostředí v lese, označila si teritorium kolem Bergeho pozemku. Takové označení teritoria se objevuje v podobě trusu poznamenaným pachem žláz a liška je schopná si takto označit revír v okruhu 6-8 kilometrů. V lese si dělá nory a malé tunely, které slouží k úkrytu. Sniffer navíc dobře šplhá.

Příběh jako do pohádky

Sniffer se u Torgeira již nezdržuje, přeci jen je to divoká šelma, která potřebuje lovit a žít v přirozeném prostředí. Přesto však na Tinniho nezapomíná a téměř každý den jej navštěvuje. Při takové návštěvě si spolu hodně hrají a přestože se jedná o dva naprosto rozdílné živočišné druhy, nejspíše i rozumí řeči toho druhého. Liška Sniffer si s Tinnim hraje jako pes. Očichávají se, vrčí, mávají ocasy, koušou se a navzájem se na sebe šklebí.

Torgeir se nechal slyšet, že každé takové setkání je velmi krásné a je skvělé je sledovat při hrách. Příběh tohoto velmi zvláštního přátelství se brzy dostal do povědomí a dojal spoustu lidí. Proto se Torgeir rozhodl napsat o psovi a lišce knihu pro děti, kde lišky většinou bývají za bystré a obezřetné. Je to velmi krásný příběh a zdá se, že není nic tak pevné, jako pouto mezi zvířaty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články