Rodiče dokumentovali cestu životem předčasně narozeného chlapce. Podívejte se, jak vypadá dnes

Všichni rodiče touží po zdravém miminku. Bohužel ne všichni mají takové štěstí. Proto se rodiče rozhodli tuto cestu zdokumentovat.

dítě v inkubátoru i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Každá žena si nepřeje nic jiného než těhotenství bez komplikací a následně pak zdravé miminko. Bohužel někdy vám osud nepřeje a věci nejdou úplně podle plánu. Mohou se vyskytnout nějaké komplikace jako například rizikové těhotenství nebo následně předčasný porod. V dnešní době jsou tyto věci celkem časté. Pokud se ale miminko narodí až moc brzo, tedy kolem 6. měsíce těhotenství má jen malou šanci na přežití, protože jeho tělesná váha je velmi nízká a nemá dostatečně vyvinuté orgány. Takové případy jsou pak velmi náročné pro celou rodinu děťátka.

Příběh malého bojovníka

Podobný příběh se objevil v sestříhaném videu na platformě YouTube. Obsahovalo příběh Warda Milese a jeho rodičů. Malý Miles se totiž, dokonce narodil o tři a půl měsíce dříve a jeho šance na dožití nějakých dalších měsíců byla velmi mizivá. Když se narodil, vážil totiž pouhých 680 gramů. V takovém stavu neměl plně vyvinuté všechny orgány a musely mu k tomu pomáhat další přístroje jako třeba inkubátory.

V nemocnici nakonec strávil dlouhých 107 dní a pro rodiče to byla velká psychická zátěž. Rozhodli se ale zabojovat a celou situaci nevzdat, věřili, že se to jejich novorozený syn zvládne.

dítě a ruka iZdroj fotografie: Pixabay

Zdařený šťastný konec

Nakonec se Milesovi podařilo normálně prospívat. Momentálně žije normální život a od doby, kdy by se člověku vlezl do jedné dlaně, by jste jej ani nepoznali. Naštěstí ho nepostihly ani žádné vážnější zdravotní potíže a může si užít dětství jako všechny normální děti. Jeho rodiče si to také s celou rodinou náramně užívají, protože po veškerém strachu jsou šťastní, že mají normálního syna, který nedisponuje většími komplikacemi a nemusí svůj rodinný čas trávit po nemocnicích. V přiloženém videu najdete Milesovu cestu od narození až po jeden rok.

Předčasně narozené děti

V dnešní době se bohužel objevuje hodně předčasně narozených dětí. Máme ale opravdu velké štěstí, že lékařství a věda opravdu pokročily. Tím pádem už má spousta dětí větší šance na přežití a můžou v mnoha případech žít úplně normální bezstarostný život. Navíc existují různé neziskové organizace, které se různým způsobem snaží pomoci rodičům v této nelehké situaci. Obvykle je to pro ně velmi psychicky náročné a navíc také i finančně například, když musí za dětmi dojíždět do vzdálených nemocnic. Není to prostě vůbec jednoduché. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články