Během cestování objevili starou stodolu, kterou následně odkoupili. Neuvěříte, co z ní vybudovali

I z opuštěné stodoly, kde se dlouhá desetiletí choval dobytek se může vyklubat krásné a útulné útočiště pro horké letní či chladné zimní dny.

                   

Ve Španělsku, v provincii Cáceres blízko portugalských hranic, kde cestovali dva muži, bratři Carlos a Camino Alonso, se nacházela stará a opuštěná budova. Ti dva se do ní ale ihned zamilovali. Ačkoliv byla dost zchátralá, styl, jakým byla postavena, je okamžitě okouzlil. Rychle sehnali majitele a pozemek s domem odkoupili a dali se do zpravování.     

Rozsáhlá rekonstrukce 

Stodola byla postavena z kamene, čehož při její opravě využili. Díky správně zvolené izolaci a velkým oknům, která tam byly vyřezána, je uvnitř v létě příjemný chládek, ale v zimě dostatečně velké teplo. Dále se rozhodli pro zabudování solárních panelů, kterých je tolik, že je teď dům soběstačný a zároveň i ekologický. Kamenné zdi mají ještě jeden účel, a to dekorativní. Díky nim má jejich sídlo historický a útulný nádech.   

zchatrala-stodola-na-louce-v-horach iZdroj fotografie: Unsplash

Stavení je patrové, protože se nachází na svahu. Z toho důvodu musí uvnitř být mnoho schodišť, jimiž je dům kompletně propojen. Nahoře v podkroví se momentálně nacházejí ložnice a dole je prostorná kuchyň s jídelnou. A kromě toho má dům i spoustu dekorativních prvků v domě i kolem něj. Jako je například bazén, který je z kamene, kdyby totiž byl plastu, ke všemu v modré barvě, narušilo by to celkový rustikální dojem.     

Vodní doplňky   

Když tam ještě žila zvířata, tak tam měli pítko a díky tomu přívod vody. Toho Carlos s Caminem využili a do domu nainstalovali velké množství dekorativních bazénů a vodopádů, což působí velmi draze a luxusně. Pod stavením se nachází taktéž dlouhá kamenná stěna, z které teče okrasný vodopád. A aby toho nebylo málo, před domem je rozsáhlá louka, kde se pasou krávy. Podívejte se na video, kde je celý dům detailně popsán.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články