I meteorologové jsou v šoku: Předpověď počasí na následujících 30 dní je děsivá. Co nás čeká?

Počasí dokáže být velmi nevyzpytatelné a jinak tomu nebude ani v případě následujících 30 dní. I samotní meteorologové byli v šoku, když se dozvěděli, co vše nás čeká.

Bouřlivá obloha i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Únor pomalu končí a brzy se můžeme těšit na březen, tedy na měsíc, kdy začne pomalu, ale jistě přicházet jaro, na které se všichni už velmi těšíme. Jenže počasí dokáže být velmi nevyzpytatelné. Naštěstí však máme meteorology, kteří nás před nepříznivému počasí dokáží varovat. Čeští meteorologové už ví, jaké počasí nás bude čekat na konci února a po celý březen. Předpověď na následujících 30 dní je velmi překvapivá, samotní meteorologové byli z těchto informací v šoku.

Co nás čeká?

V sobotu bude na většině území hodně oblačnosti, přes den se může oblačnost na některých místech přechodně zmenšit a pár hodin svítit slunce, v jižních oblastech i téměř celý den. Ojediněle se objeví slabý déšť a přeháňky. Západo-jihozápadní vítr může být na mnoha místech doprovázen silnými nárazy, na severu místy bouřkovými. Ráno bude mírné, odpoledne mohou teploměry ukazovat 11-17 stupňů, hlásí česká meteorologický stanice. V neděli se může na některých našich krajinných celcích ojediněle objevit déšť nebo přeháňky. 

Teplota, vítr, přeháňky

V zásadě můžeme očekávat zatažené počasí, ale na kratší dobu se může objevit slunce. Na severu zůstane větrné počasí s bouřkovými nárazy. Maximum může být mezi 9 a 16 stupni. V pondělí se očekává zatažené a pošmourné počasí, na severu, severovýchodě a východě se může vyskytnout déšť a sněžení. Svižný severozápadní vítr je doprovázen silnými nárazy v několika směrech. Nejvyšší teplota se může pohybovat mezi 3 a 15 stupni, nejnižší hodnoty lze naměřit na severovýchodě a nejvyšší hodnoty na jihu a jihozápadě.

teploměr na okně iZdroj fotografie: Pexels

Následující týden

V úterý může v několika našich krajinných celcích svítit slunce, výrazné srážky jsou nepravděpodobné. Vítr může být na mnoha místech silný a bouřlivý. Odpoledne se budou teploty pohybovat okolo 10-15 stupňů. Pokud jde o budoucnost, podle 30denní předpovědi se může rtuť teploměru dostat do záporného pásma. Poté lze očekávat teplotu mezi 1-5 stupňů v noci a 10-15 stupňů přes den.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články