Překvapivé věci, které můžete čistit v myčce na nádobí. Ulehčete si práci i vy

                   

Už mnohokrát jsme se přesvědčili, že ne všechny věci v naší domácnosti slouží pouze ke svému primárnímu účelu. I když se může zdát, že myčka na nádobí funguje pouze pro mytí špinavého nádobí, není tomu tak. Můžete do ní dát i takové věci, jaké by vás ani ve snu nenapadly – žabky, štětce, kartáče atd. Seznam následujících kosmetických pomůcek můžete s klidem čistit v myčce na nádobí. Pozor ale, nikdy ne společně se špinavým nádobím, to by bylo trochu nechutné.

Kartáč a hřeben na vlasy

Není nic obtížnějšího než vyčistit kartáč na vlasy. Vložte jej do myčky na nádobí. Vlasy z kartáče se snažte předem důkladně odstranit a poté jej nechte opláchnout ve spotřebiči. Zbytky kadeří pak snadno vytáhnete. Věřte, že vaše vlasy i pokožka hlavy vám poděkují.

Sponky do vlasů

Naše milované sponky a skřipce do vlasů také časem nashromáždí mastnotu a nečistoty. Nevypadá to hezky a zároveň to není zdravé pro pokožku hlavy. Naštěstí tyto předměty můžeme velice snadno vyčistit v myčce na nádobí. Platí však pouze pro plastové výrobky.

Žabky

V létě nejraději nosíme pohodlné žabky, které nám dopřávají to nejlepší větrání, které nohy v parných dnech potřebují. I když nohy „volně dýchají“, i tak se potí, mísí se s prachem a ten se na žabkách usazuje. Abyste je dokonale očistili, vložte je do myčky do přihrádky na talíře.

Pouzdro na kontaktní čočky

Pouzdra na kontaktní čočky musí být pravidelně čištěna, aby se v nich neshromažďovaly žádné nebezpečné bakterie, které by mohly poškodit naše oči. Vzhledem k tomu, že jsou často vyráběna z plastu, můžete je vložit do myčky, aby se důkladně opláchla.

Štětce na líčení

Ačkoli to tak nemusí vypadat, ale pravidelné mytí štětců na líčení je velice důležité, aby se na vaší pleti nevytvářelo akné a podobné estetické nedostatky. Dobrou zprávou je, že i tyto nástroje můžete strčit do myčky na nádobí, pokud jsou vyrobené ze syntetických štětin. Přírodní materiály raději ušetřete.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články