Překvapivé způsoby, jakými květiny působí na naše emoce a eliminují zdravotní problémy

                   

Květiny byly vždy pěstovány pro svou krásu, vůni a slavnostní význam. Ale uvažovali jste někdy o jejich vlivu na naši emocionální pohodu? Existuje spousta studií o psychologických a fyziologických účincích vystavení květin. Jedna z nich například zjistila, že aktivita parasympatického nervu se zvyšuje v přítomnosti růží. Takové zjištění nabízí jednoduchou metodu ke snížení stresu a zlepšení emocionálního zdraví lidského mozku. Zde je několik překvapivých způsobů, jak květiny pozitivně působí na naše emoce.

Vůně

Dnes spousta odborníků používá a předepisuje květiny k léčbě emočních stavů, na které tradiční medicíně může chybět léčba, včetně bolesti, deprese, duševních zmatků a nejistoty. Květy jsou velmi jemné, nezmění vaši osobnost ani náladu. Pouze pomáhají vašemu tělu vyrovnat se s emočními stavy, jako je například strach nebo hněv. Květinové esence v zásadě pracují na vyvážení negativních stavů mysli. Kombinace určitých pachů a barev má duševní, emoční a někdy i fyzické léčivé vlastnosti. Levandule a růže mohou pomoci při nespavosti, depresích a úzkosti. Bylo prokázáno, že sladší vůně květin zlepšují sociální chování.

Květinové čaje

Květinový čaj se vyrábí sběrem, sušením, zpracováním pupenů nebo okvětních lístků. Mohou být užívány samostatně nebo smícháním s jinými druhy čaje. Při infuzi do horké vody mohou eliminovat bolesti hlavy a snížit toxiny v těle. Mnoho rostlin a květin se pěstuje přímo do čajů, aby z nich byly použity ty nejlepší léčivé vlastnosti. Nejčastěji používané květiny na výrobu květinových čajů jsou jasmín, pestrovka, chryzantéma, pivoňka, růže, fialky a měsíček. V závislosti na květině můžete očekávat různé zdravotní výhody.

Barva

Barva hraje klíčovou roli ve smyslovém vnímání. Například se říká, že červená zlepšuje výkon v plnění úkolů, které vyžadují velkou pozornost věnovanou detailům. Je také spojována s láskou a romantikou a může mít pozitivní vliv na imunitní systém. Modrá zase zvyšuje kreativní myšlení. Je také spojena s klidem a spolehlivostí. Fialová má uklidňující účinky, žlutá podporuje pocity štěstí, oranžová optimismus a komunikaci, růžová zase hravost a energii.

Péče

Péče o květiny nám dává pocit odpovědnosti a zvyšuje sebeúctu. V jistém smyslu se péče o květiny stává malou láskou, můžete si užívat, jak kvetou díky vaší starosti. Cítíte pocit úspěchu a jistou zodpovědnost.

Kontakt s blízkými

A konečně, květiny jsou úžasný způsob, jak projevit o někoho zájem. Když druhé osobě věnujete květiny, přináší to štěstí vám i příjemci. Využijte výhod květin ke zlepšení emocionální pohody vaší i těch, které milujete.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Lavidalucida.com

 

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články