Přetvoření použitých pneumatik v hezké a originální dekorace

Pneumatiky jsou v této automobilové době velmi častým odpadem. Ve chvíli, kdy doslouží, končí na skládkách. Avšak lidské kreativitě se meze nekladou a navíc dnešní době vévodí určitá míra EKO chování, proto bychom to nebyli my, kreativní lidé, abychom nevymysleli, jak je přetvořit v něco šikovného, co nám bude další dobu sloužit.

Protiskluz

Zimní měsíce znamenají namrzlá schodiště, která se tak stávají častým místem úrazu. Pokud pneumatiky rozdělíte na pásy o šířce schodu, máte skvělou protiskluzovou ochranu, která nahradí leckdy nákladné materiály.

Pánská polička

Ať už do pracovny či domácího baru, tato polička je nenáročná na výrobu a přitom po vzhledové stránce velmi efektivní. Bohatě postačí lať, kterou nadělíte na takové délky, aby jednotlivé díly vytvořily úrovně poličky. Umístěte je dovnitř pneumatiky, upevněte a pak jen celý výtvor dodekorujte.

Houpačka nejen pro děti

Jedno z nejběžnějších využití starých pneumatik vsází na jednoduchou výrobu a zábavu, kterou nabízí nejen pro děti. Pneumatika a lano, případně řetěz, toť vše, co je potřeba, kromě místa k zavěšení.

Potěcha pro maminku

Pokud pneumatiky natřete vhodnou barvou, mohou se stát krásným dekorativním prvkem v zahradě. Ať už samostatně či na sobě stojící, nabídnou velký prostor pro uložení květin, a současně ozvláštní vzhled zahrady. Časově nenáročné a pro maminku milé překvapení, které vyřeší problém s cestou na skládku.

Šup s nimi dovnitř

Pneumatiky, polštáře a nožičky. Stylovou a originální židličku vytvoříte připevněním polštáře s pevnou podložkou na jednu stranu, a připevněním nožiček na stranu druhou. Jednoduchý a rychlý způsob, jak si vlastnoručně vytvořit designový doplněk. Velmi efektivní je stolek z pneumatiky, k jehož výrobě potřebujete pouze světýlka, skleněnou desku o průměru pneumatiky a nožičky, na které tento originální stolek postavíte.

Obrázky: Pixabay

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek