Příběh opuštěného psa v parku je tak dojemný, že vám nažene do očí slzy. Má však naštěstí dobrý konec

Rozdíl mezi lidskou a psí povahou lpí v tom, že pes by pro svého pána obětoval cokoliv, ale je tomu i naopak?

                   

Tento příběh se odehrál v americkém Baltimoru v jeden velmi mrazivý lednový den. Stéphanie Dagenhartová zrovna venčila své dva psy, když si všimla, že v nedalekém parku leží pod stromem bílý, středně velký pes. Z dálky nebylo poznat, zda je zvíře vůbec naživu, a vzhledem k tomu, že byl ukrutný mráz, šla se Stéphanie raději přesvědčit. Když došla až k němu, vyhrkly ji slzy. Pes ležel téměř nehybně uvázaný u stromu a vedle něj byla postavena cedule s nápisem: „Jmenuji se Duke a čekám tu na hodného člověka, který si mě vezme k sobě a bude mne milovat“.

Jak se sem dostal a čí vůbec je

Vedle Duka ležela ještě malá hračka a zbytek jídla. Pes se třásl zimou a nejspíš i strachem. Stéphanie přemýšlela, jak mu pomoci a dostat ho co nejrychleji do bezpečí. Po psovi se očividně nikdo nesháněl, a proto zavolala svému příteli, aby si přišel pro jejich dva psy, a ona měla tak čas postarat se o Duka, který vypadal značně nervózně.

i

Pátrání po majiteli

Stéphanie se pokoušela na Duka mluvit klidným hlasem, aby ho uklidnila a vzbudila v něm důvěru. Zároveň zavolala na 911 a vyvěsila jeho fotografii na facebookovou skupinu ve snaze zjistit, zda Duka někdo z místních obyvatel nepostrádá. Naneštěstí se nikdo neozval, pouze pár lidí přišlo, aby Dukovi donesli jídlo a teplé ručníky. Stéphanie napadlo, že pes možná ani není odsud, jinak by se už o něj přece dávno někdo přihlásil.

Život ve zvířecím útulku

Nezbývalo tedy, než Duka odvézt do baltimorského zvířecího útulku. Stéphanie si byla jista, že tam bude v dobrých rukou. Navzdory všemu, Duke vypadal, že je šťastný. Mluvčí útulku Bailey Deacond nechápal, jak takového skvělého psa mohl vůbec někdo opustit a co víc, přivázat ke stromu. „Nejen, že je to nezákonné, ale ti lidé mohli psa rovnou převézt k nám do útulku a my bychom se o něj postarali. Tohle si skutečně nezasloužil“ prohlásil Deacond.

i

Dočká se zaslouženého štěstí?

Příběh Duka se velmi rychle rozšířil po všech sociálních sítích, lidé sdíleli jeho fotografii s dojemným příběhem a Duke si tím získal nespočet fanoušků. Ačkoli se nepodařilo dohledat jeho původní majitele, spousta lidí volalo do útulku s touhou si pejska adoptovat. Nakonec si však Duka osvojil muž, který o jeho příběhu nikdy neslyšel, ale zamiloval se do Duka na první pohled. Duke tak získal svého nového pána a útulný domov, ve kterém mu bude už jen dobře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články