Když se vánoční zázraky skutečně dějí: Příběh osamělého muže a jeho věrného čtyřnohého společníka

Osamělému muži se ztratil před štědrým večerem jeho věrný čtyřnohý společník. Ještě než jej však stačil najít, stal se skutečný vánoční zázrak.

                   

Osamělému muži jménem John nezbyl v životě nikdo jiný, než jeho věrný psí společník Benny. Byl mu naprosto vším – nejlepším přítelem, oporou a strůjcem jeho největšího štěstí. Jednoho dne před štědrým večerem se však stalo něco zvláštního. Přestože mu byl pes vždy věrný a nikdy ho neopustil, z ničeho nic zmizel a John si myslel, že namísto klidného štědrého dne bude zoufale hledat svého nejbližšího. Ještě než se však rozhodl vyjít z domu, stalo se skutečný vánoční zázrak. 

Věrný přítel již po dlouhá léta

Benny se držel vedle svého majitele za každých okolností, vždy s ním uléhal do postele a když Johnovi bylo nejhůř, vždy k němu přišel a dodal mu své hřejivé lásky. Byli naprosto nerozlučná dvojka. Pes mu však byl oporou zejména při spánku, aby se mohl páníček klidně vyspat a mohl odpočívat s pocitem, že není sám – vždy Bennyho přikryl dekou, ulehl vedle něj a oba dva velmi rychle usli.

iFotografie: Pexels

Takto tato dvojka fungovala naprosto každý den. Když však nastal vánoční čas a blížil se štědrý večer, John začal být neklidný. Přeci jen je dobré Vánoce slavit s rodinou a svými nejbližšími, ovšem on měl po smrti své manželky pouze svého věrného parťáka. Řekl si však, že si i přesto udělají ten nejhezčí den, protože tu jsou jeden pro druhého už dlouhé roky. 

Nečekané vánoční překvapení

Když šli oba dva spát, Benny cítil, jak je jeho páníček neklidný. Přesto se jim však podařilo usnout jako doposud. Ráno se ovšem stalo něco zvláštního. John se po probuzení podíval vedle sebe a nemohl uvěřit svým očím – jeho čtyřnohý přítel byl pryč. Nastal pocit zoufalství a hlavou se mu začaly honit myšlenky jen na to, že bude muset hledat celý den svého nejbližšího. 

John se do této situace ještě nikdy nedostal a nevěděl co dělat. Po Bennym nebyla nikde ani stopa. John si sedl na pohovku, aby se zamyslel nad tím vším, co se stalo. Když se však uklidnil a rozhlédl kolem sebe, všimnul si, že je jeho malé okno v obývacím pokoji napůl otevřené a váza s růžemi, která byla před ním je převrácené. 

John toto okno vždy zavíral, ale řekl si, že na to musel zapomenout, protože než šel spát, byl dost ospalý a neklidný. Rozplakal se a uvědomil si, že svou hloupou chybou přišel o svého nejlepšího přítele. Najednou se však stalo něco nečekaného. Zazvonil zvonek a před domem stál Benny a starší paní s úsměvem a růží v ruce. Čtyřnohý přítel skočil svému páníčkovi ihned do náruče a paní mu začala vysvětlovat, co se vlastně stalo. 

Pes, nejlepší přítel člověka 

Benny totiž věděl, že jeho páníček nechce být sám pouze s ním, ale také touží být se ženou, která by mu dělala radost a byla jeho skutečnou oporou. „Váš pes štěkal u mých dveří. Jsem opuštěná žena a obvykle na takové věci nereaguji, ale on měl v ústech růži a snažil se mi ukázat svůj obojek, aby mě zavedl sem,“ vysvětlovala žena. Oba dva pohlédli do svých očí a pochopili, že se stal skutečný vánočný zázrak.

iFotografie: Pexels

Johnův čtyřnohý přítel totiž chtěl spojit dvě osamělé duše, aby si spolu užily krásný vánoční den a Vánoce oslavili společně. Ten den mezi nimi zvyklo obrovské pouto, které je spojilo dohromady, a to až natolik, že se spolu dali dohromady a nyní svůj osamělý život naplnily tou nejsilnější, upřímnou láskou. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články