Přírodní detoxikační nápoje pro nárůst energie a odstranění škodlivých látek z těla

                   

Lidské tělo je silný stroj, který se skládá z několika životně důležitých orgánů, jež jsou zodpovědné za čištění všech nahromaděných toxinů. Jedná se především o střeva, játra a ledviny. Filtrují a vylučují veškerý organický odpad, který může způsobit onemocnění nebo jiné komplikace. Jakmile toto vnitřní čištění nefunguje správně, začnou se objevovat charakteristické příznaky zanešeného organismu toxiny. Pokud jste zdravý a aktivní člověk a chcete své tělo důkladně pročistit, měli byste konzumovat detoxikační a čisticí prostředky, jejichž častý příjem přinese kýžené zdraví.

Příznaky znečištěného těla

Mezi zřejmé příznaky, že je vaše tělo plné toxinů, patří:

  • Ztráta hmotnosti nebo její nadměrný nárůst
  • Problémy s trávením
  • Akné a léze na kůži
  • Únava
  • Závratě
  • Apatie
  • Bolest hlavy
  • Opakující se infekce

V následujících receptech se můžete dočíst o přírodních koktejlech, jež vám pomohou dosáhnout svého cíle, což je zdravé a dobře fungující tělo.

Rajčatový a melounový koktejl

Vlastnosti melounu jsou zcela močopudné. Rajčata zase obsahují vitamín C a minerály, které jsou velice důležité pro vývoj těla. Přidejte do mixéru 3 zralá rajčata a 2 velké plátky melounu. Můžete doplnit o šťávu ze 2 pomerančů. Ke konci přidejte půl lžíce medu, abyste vylepšili chuť. Vypijte sklenici koktejlu každé ráno před snídaní po dobu jednoho týdne.

Koktejl z okurek a ananasu

Tento recept se doporučuje u diet a detoxikačních plánů. Okurka hluboce hydratuje tělo a odstraňuje nahromaděný škodlivý odpad. Ananas vás zase naplní vitamíny a minerály a vytvoří mírnou diurézu, která dokončí očistu celého těla. Přidejte do mixéru 3 plátky ananasu a středně velkou okurku. Mixujte 5 minut a podávejte na prázdný žaludek každý den po dobu jednoho měsíce.

Petržel, špenát a pomeranč

Zelený koktejl, který hluboce očistí celé vaše tělo. Všechny jeho složky čistí a obsahují vysokou hladinu vitamínů a minerálů. Do mixéru vložte 2 natě petrželky, 3 špenátové listy a šťávu ze 3 pomerančů. Míchejte 10 minut a ke konci oslaďte medem. Doporučujeme pít jednu sklenici denně následujících 15 dní.

Mrkev, jahoda a celer

Mrkev obsahuje potřebnou dávku vitamínu D potřebnou pro tělo. Jahody a celer jsou nabité vitamínem C, železem a mají močopudné účinky. Musíte rozmixovat 2 malé mrkve, 5 zralých jahod a stonek celeru. Míchejte po dobu 10 minut. Pijte 2 sklenice denně 15 dní.

Citrón, aloe a jablko

Aloe vera je přírodní rostlina s čisticími a regeneračními vlastnostmi. Citrón působí stejným způsobem díky velkému množství vitamínu C. Nakonec jablko eliminuje všechny toxiny, které tělo poškozují. Vložte do mixéru jedno zelené jablko, šťávu ze 4 zralých citrónů a 3 lžičky gelu aloe vera. Nechte mixér zapnutý na 10 minut. Konzumujte jednu sklenici denně následujících 7 dní. Vaše pokožka bude krásně hydratovaná a pocítíte nárůst energie.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Womenshealthmag.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články