Problémy se spánkem budou minulostí, pokud vyzkoušíte tento uklidňující, a navíc přírodní nápoj

Stovky probdělých nocí jsou už dávno minulost. Tento přírodní odvar pomůže každému, kdo každou noc počítá ovečky, a nemůže se dopočítat.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Bezesné noci můžou každému pěkně znepříjemnit den. Člověk se cítí vyčerpaně, má těžké a oteklé oči a není schopen fungovat, tělo jako by nebylo jeho. Navíc, budete-li spát méně jak šest hodin denně, bude to pro vaše tělo velmi škodlivé. Metody typu správné dýchání, vypití teplého mléka s medem či omezení světla z telefonu nebývají vždy úplně účinné. Nemusíte ale věšet hlavu, tento recept, který se používal už za prababiček, je velmi efektivní a zabírá téměř ihned. Ingredience má každý doma a příprava zabere zhruba 15 minut.

Odvar ze zbytků

Hlavní ingrediencí jsou banány. Ty jsou plné vitamínů, minerálů, vlákniny a přírodních cukrů, které jsou prospěšné pro naše tělo. Navíc, kdybyste snědli dva banány, byli byste schopni následně bez přestávky cvičit více jak 90 minut. Jsou jedny z nejvýživnějších potravin na této planetě. K těm minerálům, největší zastoupení má hořčík, jeden banán ho obsahuje zhruba 32 mg. Ten pomáhá uvolnit svaly a uklidnit nervovou soustavu. Dále má v sobě vitamín B6, který má obdobné účinky jako hořčík. A vše toto není pouze uvnitř, nýbrž i ve slupce.

nakrajeny-banan-na-prkynku i

Se slupkou se totiž bude pracovat. Banány nutně jíst nemusíte, za to je budete pít. Nápoj se totiž skládá ze slupky a koření a má relaxační účinky. Uklidní nejen mysl, ale i svaly a nervy, tím tělo ochabne a vy v klidu usnete. Možná jen chuť bude trochu nepříjemná, ale abyste měli klidný spánek to určitě bude stát za to. Prášky na spaní už můžete vyhodit do koše, protože nápoj už nic jiného nepřekoná.

Ingredience a postup

  • Slupka z jednoho banánu
  • Hrnec naplněný vodou, dle libosti
  • Špetka skořice
poklidne-spici-zena i

Slupka se vloží do vody a přivede se k varu. Následně se zhruba 10 minut povaří a nechá se pod pokličkou odstát asi 20 minut, následně se voda scedí a dochutí se špetkou skořice. Čaj pijte hodinu před spaním. Na rozdíl od léků se nebudete po ránu cítit grogy, naopak, budete krásně odpočatí a uvolnění. Zdravému a poklidném spánku na zdraví!

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články