Přírodní metody, jak vrátit ochablému poprsí původní vzhled a bujný tvar

                   

Spousta žen bojuje s problémem povadlých prsou, především kvůli ztrátě pružnosti kůže. Ženská prsa jsou ovlivněna mnoha faktory, od stárnutí přes těhotenství a nadváhu až ke kouření. Některé z těchto příčin jsou mimo naši kontrolu, ale i přesto existují způsoby, jak jejich účinky alespoň trochu zpomalit a zlepšit tak vzhled svých prsou. Níže uvádíme několik přírodních metod, jak opět zvednout své poprsí.

Cvičení

Nejlepší způsob, jak pomoci svým prsům zpět do původní polohy a zároveň regenerovat pojivovou tkáň kolem nich. Mezi nejúčinnější patří:

  • Zvedání činek, zatímco ležíte na zemi
  • Zvedání paží
  • Kliky

Olejová masáž

Masáže s použitím oleje mají příznivý účinek na regeneraci pokožky a vzhled ochablých prsou. Olivový olej je bohatý na antioxidanty, takže dokáže opravit poškození způsobená volnými radikály. Stačí, když si během týdne provedete pár takových masáží po 15 minutách.

Správné držení těla

Správný postoj je důležitým prvkem dobrého vzhledu vašeho hrudníku. Jakmile se začnete hrbit, vaše prsa budou vypadat převisle, což dojem akorát zhorší. Vždy stůjte vzpřímeně s mírně zastrčenými rameny dozadu.

Led

Nízká teplota ledu může zlepšit tvar vašich prsou a stav pokožky. Pomocí kostek ledu si krouživými pohyby masírujte poprsí, abyste zabránili znecitlivění, a to maximálně po dobu jedné minuty.

Vaječné bílky

Vaječné bílky mají uklidňující vlastnosti a přinášejí vašim prsům spoustu výhod. Hydrolipidy v nich obsažené dodávají pokožce pružnost, díky čemuž se může poprsí mírně zvednout. Chcete-li použít tuto metodu, rozšlehejte vaječné bílky do pěny a aplikujte na hrudník. Nechte působit po dobu 30 minut. Po uplynutí potřebné doby opláchněte vodou.

Aloe vera

Masáž s použitím gelu z aloe vera výrazně zlepší krevní oběh a posílí pojivové tkáně. Vše, co musíte udělat, je masírat hrudník gelem po dobu 15 minut a hlídat si směr pohybu nahoru a dolů.

Rostlinné výtažky, esenciální oleje

Jak se ukázalo, některé oleje zvyšují pružnost pokožky, jako je například palmový, mrkvový, cypřišový a mátový. Některé z těchto esenciálních olejů by měly být používány ale s rozvahou a v malém množství, protože v opačném případě mohou způsobit popáleniny.

Okurková maska

Díky okurkám se pokožka zpevní a prsa zvednou. Smíchejte okurku s vejcem, máslem a smetanou. Nechte zchladit v ledničce a poté naneste na hrudník a nechte působit přes noc.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články