Přírodní prostředky, které bezpečně odstraní nevzhledné pigmentové skvrny na kůži

                   

Krtci jsou velmi běžným výrůstkem na kůži. Mohou být černé, hnědé nebo červené. Objevit se mohou kdekoli na těle, a to samostatně i ve skupinách. Většinou se objevují v raném dětství, těhotenství nebo ve stáří. Během času mohou měnit barvu nebo velikost. Každou změnu byste ovšem měli hlídat a konzultovat se svým lékařem. Většina z nich je neškodná, ale rozhodně neuškodí, když je budete sledovat a kontrolovat.

Kdy byste měli navštívit lékaře?

Většina krtků je skutečně neškodná. Existují ovšem situace, kdy byste neměli na nic čekat a vyhledat odborníka, který je zkontroluje. Buď vám řekne, že se o nic nejedná a jste v pořádku, anebo navrhne jejich odstranění. Existuje 5 příznaků, při kterých byste neměli na nic čekat a vyrazit k lékaři:

  • Asymetrie – na jedné straně je větší než na druhé
  • Okraje – nepravidelný, vroubkovaný nebo špatně definovaný okraj
  • Barva – změna barvy nebo odstíny různých barev
  • Průměr – skvrny větší než 6 mm
  • Změny – vypadají jinak, mění velikost, tvar nebo barvu

Přírodní způsoby, jak krtky odstranit

Jablečný ocet je jedním přírodních variant, kterou můžete využít. Aplikace surového, organického jablečného každý den může pomoci k jeho odstranění. Krtka tímto způsobem strhnete a časem sám odpadne. Stačí, když přiložíte vatový tampon nebo papírový ručník namočený v jablečném octu na postižené místo. Nechte působit přes noc. Poté na kůži kolem skvrny můžete použít kokosový olej jako ochranu a prostředek na zvláčnění.

Kyselé ovoce a med

Krtky můžete odstranit také pomocí přírodních kyselin, jako je kyselina citronová. Ta se nachází v mnoha druzích ovoce. Najdete ji v zelených jablkách, pomerančích nebo citronech. Tyto ovocné šťávy lze nanášet na krtky po dobu jednoho až dvou týdnů. Surovinou, kterou můžete vyzkoušet, je také med. Na krtky nanášejte med jako krém a během několika týdnů uvidíte pozitivní výsledky. Velkou výhodou je, že tyto metody jsou přírodní a nemusíte proto očekávat žádné vedlejší účinky.

Ricinový olej s jedlou sodou nebo česnek

Zkuste smíchat 1 čajovou lžičku jedlé sody s ½ čajové lžičky ricinového oleje a vytvořte hustou pastu. Směs naneste na pigmentovou skvrnku a nechte působit přes noc. Existuje několik variant této metody, ale hlavní složkou je vždy ricinový olej. Česnek je také velmi účinným prostředkem, který máte neustále doma. Stačí nanést česnekovou pastu na místo a přikrýt obvazem. Nechte působit přes noc a proces opakujte pět dnů po sobě.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Curejoy.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články