Prodlužte život své milované pračce pomocí těchto jednoduchých triků a už nebudete muset volat mechanika

V dnešní uspěchané době, kdy nemá nikdo na nic čas, je pračka skvělým parťákem. Ale i o schopného partnera je zkrátka potřeba se někdy postarat.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Už jen málokdo si pamatuje starou známou valchu, na které se pralo prádlo, a bělení bílého oblečení na slunci. Ale již naše babičky to měly o trochu jednodušší. I když staré pračky s míchacími kotouči a samostatnými odstředivkami nebyly, z dnešního pohledu, tak vymakané, ve své době to byl fenomén. Dnes jsou pračky na úplně jiné úrovni. Mají nespočetné množství programů a k praní se nepoužívají jen nějaká obyčejná mýdla, ale speciální prací gely, prášky a desinfekce, každý si přijde na své.

O moderní technologie je třeba se starat

Kdysi se pralo dlouhé hodiny a ke všemu neexistovaly ani sušičky, tudíž vše záleželo na počasí. Ale tyto doby jsou už za námi. Vymoženosti dnešní doby nám mají ulehčovat každodenní povinnosti. Což skutečně dělají, ale nechceme-li, aby nám přestaly fungovat po dvou letech, je zapotřebí do nich nejen zainvestovat, ale také se o ně dobře starat. Hlavní důvody poruch bývají ucpané filtry a usazování vodního kamene na topném tělese.

ruka-s-modrou-rukavici-umyva-pracku iZdroj fotografie: Unsplash

Rozhodně nemusíte zoufat, čištění je naprosto banální. U filtru je dole panel, který jednoduše otevřete. Pod něj dejte misku, abyste zachytili veškerou vodu, jinak byste ji měli po celé podlaze. Odšroubujete kryt čerpadla, starým kartáčkem vyčistíte všechnu špínu a vytřete do sucha. Pak už jen zašroubujete víko zpět máte hotovo.

Vyčištění během pár minut

Vodní kámen trápí nejednoho z nás. Při praní se na topném tělese, určeného k ohřátí vody na praní, ukládá určité množství vodního kamene. A pokud nebude pravidelně čištěn, poškození na sebe nedá dlouho čekat, jelikož se kámen na tělese nahromadí a následně vznikne silná vrstva. I zde je rychlé řešení, do dávkovače na prací prostředek dejte 100-120 gramů kyseliny citronové a 200-250 mililitrů octa. Následně zvolte program na min. 60 °C, alespoň na jednu hodinu. Můžete přidat i jedlou sodu, která neutralizuje nepříjemné pachy.

pracka-s-kosem-na-pradlo-vedle iZdroj fotografie: Unsplash

Ale i samotný dávkovač je dobré jednou za čas očistit. Do mísy smíchejte teplou vodu s octem a tímto roztokem, za pomocí hadříku, dávkovač umyjte. Na malé záhyby použijte zubní kartáček. A i buben pračky, dvířka a gumové těsnění je dobré jednou za čas očistit, opět použijete octový roztok a hadr. Celkové čištění pračky je dobré provádět zhruba jednou za měsíc.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články