Psychologické tipy, jak vyzrát na strach a přeměnit ho na statečnost

                   

Bez pravidelného procvičování pozitivních myšlenek a pozitivních rozhodnutí se naše životy mohou rychle dostat do spirály. Jistě byste si raději vytvořili životní cestu, která vás povede k budování silného, sebevědomého a šťastného vnitřního já, kterým nelze otřást. Dotkněte se základny s každým z následujících bodů, které můžete využít každý den. Jakmile se vám dostanou pod kůži, stanete se mnohem silnějším člověkem a strach už k vám nebude mít snadný přístup.

Jděte na čerstvý vzduch

Možná to zní jako podivný trik, ale čerstvý vzduch a pobyt v přírodě vám v životě hodně pomůže. Procházka parkem nebo krajinou vám nezabere tolik času a přitom si můžete nádherně utřídit myšlenky. Když se vydáte do mírumilovného prostředí, zdá se, že se promítne i do vás. Nezáleží na tom, jak se tam dostanete. Můžete se dokonce jen projít po zahradě nebo si sednou do zimní zahrady, pokud nemáte k dispozici v blízkosti park nebo les.

Cítit vůni květin, poslouchat ptáky a bzučící hmyz. Buďte alespoň na chvíli součástí tohoto všeho a uvidíte, jak dobře se budete najednou cítit. Váš stres se rychle rozplyne. Jediné, co musíte udělat, je nechat svou mysl odpoutat od všeho, co vás trápí. Nechte všechno odejít, včetně strachu. Jednoduše si užívejte klid, který příroda nabízí. Když to budete dělat pravidelně, uvidíte, jak se klid přírody promítne do vašeho vnitřního prostředí a budete mnohem klidnější a vyrovnanější.

Pravidelný pohyb je velká záchrana

Znáte ten pocit, když chcete cvičit, ale nechce se vám zvednout zadek z pohovky? Je to víc než nedostatek motivace. Jde o strach, který se vám dívá přímo do očí a říká vám, že to nezvládnete. Máme pro vás jednu novinku. Zvládnete to, můžete to udělat hned teď a strach díky tomu snadno a rychle porazíte. Velkou výhodou je, že zítra vám to půjde ještě lépe a brzy si nedokážete bez pravidelného cvičení svůj život představit.

Nemusíte nad tím tolik přemýšlet. I kdybyste se měli jen zvednout a cvičit po dobu 10 minut, udělejte to. Důležité je, že něco děláte a porážíte tak svůj strach a nejistotu. Tímto způsobem navíc můžete budovat svoji sebedůvěru a statečnost v pohodlí svého domova, ale také venku. A následně ji přenést do své práce, vztahů i jiných oblastí svého života. A ještě zlepšíte své zdraví, posílíte tělo a budete se cítit mnohem lépe. Tak neváhejte a zvedněte se z pohovky. Není to tak těžké, jak se na první pohled může zdát.

Dejte svému tělu vše, co potřebuje

Výživa je dokonalým doplňkem cvičení. Pokud chcete své tělo správně zásobovat fyzickou aktivitou, musíte mu také poskytnout optimální stravu, kterou vyžaduje. O zdravém jídle se mluví neustále, ale jen málokdo to skutečně dodržuje. Zapomeňte na polotovary a zpracované potraviny. Nejlepší je čerstvé živé jídlo, které vám dodá mnoho vitamínů a minerálů. Jedině tak dáte svému tělu přesně to, co potřebuje a vyžaduje ke správnému fungování. A myslete na to, že i zdravé jídlo můž být skutečně dobré, takže se toho nemusíte vůbec obávat.

Změňte své prostředí

„Co mohu dělat s lidmi kolem mě, kteří jsou negativní?“ To je častá otázka a problém, se kterým se lidé potýkají. Ve vašem životě se pochopitelně mohou objevit jedinci, kteří se snaží zasadit do vaší mysli semínka strachu a negativity, jakmile jste poblíž. V podobném případě postupujte krok za krokem. Pokud vaše myšlenky mohou změnit realitu, můžete ji změnit prostřednictvím svých myšlenek. Posilujte svou mysl pozitivitou krok za krokem a postupem času se stanete imunními.

Chcete změnit přístup lidí kolem vás? Nejdříve se zamyslete nad tím, jak mohou být šťastní. Poté s nimi promluvte o tom, co jim dělá radost. Možná vás jejich odpovědi překvapí. V tuto chvíli zasadíte semínko pozitivní myšlenky, která nakonec vyroste ve šťastný život a šťastného jedince. Uvědomte si, že ve svém vlastním životě i v životech lidí kolem vás můžete dosáhnout pozitivních zkušeností a myšlenek. Buďte jako lev – nebojácní, protože víte, že jste králem své vlastní džungle. Jen díky neustálé péči o své tělo i mysl a pozitivním myšlenkám můžete porazit svůj strach.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Powerofpositivity.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články