Málokdo ví o této skryté možnosti, jak ušetřit za vytápění. Tohle vám může ušetřit tisíce korun

Způsobů jak ušetřit existuje skutečně mnoho, zvlášť v dnešní době inflace. Samozřejmě tedy existuje i způsob, jak ušetřit na vytápění, a je to velmi jednoduché.

Nastavování teploty radiátoru i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V době vysoké inflace je důležité ušetřit každou možnou korunu. Češi neustále hledají způsob, jak utrácet méně a šetřit na energiích. Nedávno se na internetu objevil způsob, který umožňuje ušetřit až tisíce korun na vytápění. Jak se ukazuje, existuje metoda, kterou si uvědomuje jen málo lidí. Vše je o skryté funkci radiátoru, o které většina lidí nemá žádné tušení. Díky ní bude snižování nákladů jednodušší, než si myslíte! A když si povedete dobře, možná ušetříte až tisíce korun.

Skrytá funkce radiátoru

Obavy související s topnou sezónou nedají mnoha Čechům v noci spát. Není divu – ceny za energie jsou vysoké, zvlášť v dnešní době vysoké inflace. V zimě bývá zima, topit se prostě musí a neexistuje nejspíš nikdo, kdo by přes zimu nezapínal topení. S častým vytápěním se samozřejmě pojí vysoké výdaje a ty jsou potřeba zastavit. V tom by měl pomoc jednoduchý trik, který spočívá v použití tajné funkce vytápění na vašem radiátoru.  Jak tedy vytopit byt nebo dům a ušetřit na tom? 

Žena přikrytá dekou sedí u radiátoru iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak šetřit 

Klíčovým pravidlem v tomto případě bude vyhnout se dlouhému větrání místností. Nevzdávejte se vstupu na čerstvý vzduch, ale pamatujte, že to s větráním nesmíte přehánět. Radiátory u nás mají termostaty se stupnicí 0 až 5. Co přesně jednotlivá čísla znamenají?

  • 0 nebo sněhová vločka – ohřívač udržuje teplotu 6-8 stupňů Celsia 
  • 1 – 12-13 stupňů Celsia 
  • 2 – 15 stupňů Celsia
  • 3 – 18-20 stupňů Celsia
  • 4 – 22-24 stupňů Celsia
  • 5 – 28 stupňů Celsia a více. 

Pokud se rozhodnete nastavit radiátor na „5“, musíte pamatovat na to, že není zaručeno, že se místnosti vytopí rychleji. Navíc takové působení může vést k vysušování vzduchu v našem bytě či domě. Sdílejte tuto důležitou informaci s ostatními!

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články