Tento recept je prastarým lékem na nepříjemnou bolest v krku. Většina lidí ho ale pravděpodobně vůbec nezná

Bolest v krku dokáže člověka velmi potrápit. Pomoci vám může tento recept, který přestože je znám již několik staletí, málokdo o něm ví.

ženu bolí v krku i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Snad každý člověk se již alespoň jednou za život setkal s bolestí v krku. Tato nepříjemná zdravotní komplikace dokáže pořádně potrápit. K dostání je mnoho přípravků na zmírnění bolesti, které jsou dostupné v lékárnách a obchodech. Stejně tak ale existují přírodní a lidové léčivé prostředky pro léčbu těchto obtíží. Ty zároveň i posilují imunitní systém. Jednoduchý recept, který do 4 hodin od požití zmírňuje bolest v hrdle, si jistě zamilujete.

Bolest v krku dokáže potrápit

Bolest v krku dokáže mnoha lidem znepříjemnit a zkomplikovat život. Doprovází řadu virových a bakteriálních onemocnění a má různé projevy. Především se jedná o pálení či škrábání. Člověk pociťuje bolest při polykání, která může vystřelovat až do ucha. Liší se svou dobrou trvání a intenzitou. Bolest v krku bývá často doprovázena rýmou, kašlem, zvýšenou teplotou, chrapotem, únavou či bolestí svalů a kloubů.

Málokdy se bolest v krku objevuje sama, spíše bývá příznakem jiných nemocí. Nejčastěji se jedná o záněty dýchacích cest, nachlazení nebo anginu, v dnešní době i COVID-19. V lékárnách je dostupné velké množství léků tlumících tuto nepříjemnou bolest. Některé zabírají hned, jiné po delší době. Díky receptu ze surovin, které se nachází v každé domácnosti, vám bolest odezní do 4 hodin od konzumace této zázračné směsi.

Opravdu jednoduchý a účinný recept

Tento jednoduchý recept dokáže připravit i opravdový začátečník. Není na něm nic složitého, jen je třeba dodat, že vytvořená směs obsahuje alkohol, takže by jej neměly konzumovat osoby mladší osmnácti let. Co tedy budete k tomuto zázračnému léku potřebovat a jak jej připravíte?

kmín v misce iZdroj fotografie: Pexels

Ingredience:

1/2 šálku mletého kmínu
1 lžíce koňaku
1 a 1/4 sklenice vody

Postup:

Do hrnce nalijte 1 sklenici vody, do které přisypejte půl šálku mletého kmínu. Tuto směs dejte na sporák a po dobu minimálně 15 minut vařte. Během vaření by měla směs houstnout, až bude mít konzistenci podobnou kávové sedlině. Vzniklou hmotu sceďte a přidejte k ní další 1/4 sklenice vody a znovu dejte vařit. Po odstavení z ohně vmíchejte lžíci koňaku.

Konzumujte 1 polévkovou lžíci této směsi každou půl hodinu a již po 2 hodinách ucítíte, jak bolest v krku ustupuje. Bude se vám snadněji polykat a po 4 hodinách se vám úplně uleví. Je až neuvěřitelné, že takto jednoduchý recept dokáže bolest v krku úplně zahnat. Jakmile jej vyzkoušíte, již nebudete chtít používat nic jiného.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články