Muž zdědil 160 let starý rodinný dům po svých prarodičích a pustil se do rekonstrukce. Celou dobu si nahrával veškeré procesy na kameru

Tvrdá práce přináší ovoce. Tento muž se ujal rekonstrukce zděděného domu po prarodičích a internet se nestačí divit tomu, co dokázal.

Starý zchátralý dům i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Peter Larson měl pouhých dvanáct let, když mu umřeli oba prarodiče, kteří po sobě zanechali velký dům. Ten připadl jejich synovi, Peterovu otci Markovi. Mar ale měl svůj vlastní dům, rodinu a práci, starost navíc nepřicházela v úvahu. Z toho vyplývá, že dům chátral, jelikož jej Mark odmítl prodat. Přeci jen měl velmi výhodný pozemek. Mladému Peterovi šlo velmi dobře kreslení a matematika, proto zkusil jít na vysokou školu architektonickou. Tu nakonec úspěšně dokončil a chtěl se odstěhovat od rodičů, ale neměl kam.

Musel hodně přemýšlet

Nějaké peníze ušetřil, ale na nový dům a jeho rekonstrukci to nebylo. Jeho otec mu proto nabídl, že na něj přepíše dům po prarodičích, bude-li se o něj starat. Peter souhlasil a začal obvolávat všechny možné známé. Po večerech se snažil nakreslit všechny plány domu, než byl schopen přejít do akce. Ze školy měl mnoho známých, přes které získával dobrý a kvalitní materiál na opravy. Nejen, že rekonstruoval, nýbrž i měnil. Musel nechat vytrhnout podlahy, okna, dveře i tapety. Střechu také shodili a položili novou.

Když byla střecha i fasáda hotovy, mohl se Peter pustit do interiéru. Nebyl to interiérový designér, ale hrubou představu měl. Chtěl dodat domu trochu moderního nádechu, ale stále udržet rodinnou atmosféru, kterou tam cítil. Dům bohužel za ta léta chátral, včetně nábytku, který byl naprosto k nepoužití. Nechal instalovat novou, a hlavně moderní kuchyň i koupelny. Pokojů měl dům hned několik, a stejný počet koupelen. Bylo to důležité, pokud by nějací hosti rádi přespali u Petera doma a on si to velmi dobře uvědomoval.

Je se svou prací spokojený

A aby toho nebylo málo, nechal nainstalovat i solární panely. Chtěl tím trochu ušetřit, jelikož přebytečnou energii svedl do baterie. S tímto krokem měl štěstí, střecha totiž byla z velké části natočená na jih, což je nejvýhodnější místo, kam si panely umístit. Dále si obydlí vylepšil geotermálním vytápěním a kvalitním zateplením. Nebál se ani přidání klimatizace, uvědomoval si, že může být ve starém domě poměrně horko v letních dnech. Snažil se o zachování půdorysu tak, jak to bylo i za jeho předků a propojil modernost s historií.

Během prací zjistil, jak je řemeslnictví náročné a už chápe všechny dělníky na stavbách. Mnohému se naučil, praxe totiž dělá mistra. Teď už je se svým novým domem spokojený a doufá, že vytvořil přívětivé místo pro rodinný život. Ještě má v plánu na zahradu dodat nejrůznější prolézačky pro děti a bazén, jinak už má vše hotové. Celý proces zaznamenal na kameru a sestříhané video zveřejnil na svém YouTube kanále, kde udává více podrobných informací.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články