Rekonstrukce přívěsu na geniální mobilní příbytek s veškerým vybavením a komfortem

                   

Jistý pár z Aljašky nouze přiměla k přestavbě svého malého přívěsu na plnohodnotné bydlení. Ana White a její manžel si z přestavby přívěsů dokonce udělali výnosný byznys a jejich výsledky jsou neuvěřitelně geniální. Přívěsy z jejich dílny mají víc úložného prostoru a obytné plochy, než byste si vůbec dokázali představit.

Neotřelé technické inovace

Pohovka slouží jako úložný prostor a ve spojení se skládacími schůdky z kuchyně vytvoří lůžko pro hosty. Prostorové a i finanční omezení přívěsů přiměly Anu, aby si navrhla vlastní řešení nábytku. Díky tomu zvládla do interiéru pohodlně vtěsnat pohovku, velké dvoulůžko a dokonce i plnohodnotnou postel pro návštěvy. Toho docílila tak, že do zadní části přívěsu nainstalovala pohyblivou podestu s velikou postelí, kterou motůrek dokázal zdvihnout nahoru či spustit dolů. Pod touto podestou je rohový gauč sestavený ze dvou ležatých skříněk, které slouží jako úložné prostory a na kterých jsou polštáře z rozřezaných pěnových matrací (což je řešení sloužící k úspoře peněz za drahé originální gaučové polštáře). Pohovka se dá složit spolu se schůdky ke kuchyni na druhou plnohodnotnou postel.

Tato a další brilantní řešení interiéru jsou důvodem nebývalé popularity Aniných přívěsů. Ty jsou pak stavěné přesně na míru přání jejích klientů. Se svým manželem jsou na své výkony také náležitě hrdí. A toto nadšení je také klíčem k úspěchu při vytváření neotřelých a elegantních řešení zdánlivě jednoduchého vybavení. Pokud byste si však mysleli, že jsou tato ekonomická řešení vytvořena na úkor stylového vzhledu, pak jste na omylu. Obytný prostor je navržený s důrazem nejen na efektivitu, ale také na vzhled a velkolepý dojem celého interiéru.

Slunce a světlé barvy přidávají interiéru na velikosti

Prvním krokem k útulnému prostoru uvnitř jsou veliká okna, která do přívěsu propouštějí maximum denního světla. Domek je osazený jedním velikým oknem a po obvodu kolem stropu několika úzkými podlouhlými okénky. Kromě těch jsou pak v přívěsu další dvě okna běžné velikosti, které vedou do části sloužící jako kuchyně, a druhé do obývacího sektoru s televizí. To zajišťuje dostatečnou světlost obytného prostoru.

Po pravé straně od vstupu je vyvýšená kuchyně a prostor pod ní slouží jako úložné prostory pro větší objekty, jako jsou třeba snowboardy nebo lyže. Šuplíky, které tento prostor uzavírají, jsou naopak vhodné pro menší předměty. V obývací části jsou křesla i televize, v kuchyňské nechybí lednice ani sporák. A protože je Ana dobrá duše, která si své nápady rozhodně nechce nechat pro sebe, nabídla veřejnosti plány svých projektů, aby si kdokoliv mohl postavit svůj vlastní přívěs snů.

Obrázky: Ana White

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články