Dejte sbohem mateřským znaménkům, černým tečkám a tmavých skvrn na pleti díky této přírodní metodě

Hormonální nerovnováha může způsobit kožní změny a problémy, jako jsou černé tečky, skvrny nebo bradavice. S nimi si ale hravě poradí známé domácí metody.

Domácí praktiky na zbavení se kožních problémů
                   

Kožní problémy má většina lidí po celém světě. Všichni máme černé tečky, stařecké skvrny, bradavice nebo znaménka. Někomu vůbec nevadí, pro jiné jsou velmi nevzhledné a byli by rádi, kdyby se jich mohli zbavit, a to nejlépe bez zákroku lékaře. Naštěstí existuje hned několik domácích způsobů, jak se kožních problémů zbavit. 

Pihy

Jejich vzhled souvisí nejen s geny, ale také s vystavením se slunci. Zbavit se jich dá hned několika domácími způsoby. 

Česnek – Naříznutý kousek česneku přiložíme na pihu a necháme působit 4 hodiny. Opakujeme denně po dobu, než piha zmizí.

Ricinový olej a jedlá soda – Smíchejte ricinový olej a jedlou sodu a vzniklou pastu následně naneste na pihu. Nechte působit přes noc, ráno smyjte. Opakujte každý den před spaním, dokud piha nezmizí.

Jablečný ocet – Vatovou tyčinku namočte do jablečného octa a přiložte na pihu. Opakujte jednou denně. 

Bradavice

Bradavice jsou výsledkem lidského papilomaviru HPV. Jak se jich zbavit?

Banány – Před spaním potřete bradavice banánovou slupkou. Opakujte 2 týdny nebo dokud nežádoucí bradavice nezmizí. 

Česnek – Bradavici potřeme vymačkaným česnekem. Tento postup je nutné opakovat dvakrát denně, dokud bradavice nezmizí. 

Jablečný ocet – Ponořte vatovou tyčinku do jablečného octa a přiložte na postižené místo, poté místo přes noc obvažte obvazem nebo překryjte náplastí. Tento postup opakujte ráno. 

bradavice na noze i

Stařecké skvrny 

Ty se obecně objevují kolem krku, hrudníku a podpaží. 

Jablečný ocet – Vatu ponořte do jablečného octa a následně vatu aplikujte na stařeckou skvrnu. Můžete nechat působit jak dlouho chcete. Zbavíte se jich za pár dní. 

Tea Tree olej – Připravte si směs v poměru 1:1 z několika kapek vody a několika kapek tea tree oleje. Aplikujte směs na postižené místo. Opakujte 2-3krát denně po dobu jednoho měsíce. 

Soda a ricinový olej – Smíchejte obě suroviny tak, abyste získali pastu. Přiložte jej na stařeckou skvrnu a zalepte náplastí. Tento postup je nutné opakovat 2-3x denně. 

žena pečuje o pleť i

Ucpané póry 

Pokud trpíte ucpanými póry, vaše pleť vypadá nevzhledně. Znečištěné póry jsou způsobeny hromaděním kožního mazu na pokožce. 

Cukrový peeling – Smíchejte cukr s citronovou šťávou. Jemnými krouživými pohyby provádějte peeling. 

Pára – Nejprve si důkladně omyjte obličej, poté do misky nalijte horkou vodu, nakloňte se nad misku a zakryjte si hlavu ručníkem. Nechte svou pleť otevřít ucpané póry párou po dobu 15 minut. Po proceduře si umyjte obličej vlažnou vodou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články