Postaršímu řidiči byl odebrán řidičský průkaz. Stačilo, aby se policie podívala do kufru jeho dodávky

Policie zastavila namátkou řidiče s projíždějící dodávkou. Jejich šestý smysl jim napovídal, že něco nebude v pořádku. A taky, že se nemýlil.

                   

61letý řidič autobusu byl zastaven policií, aby provedla běžnou kontrolu. Jeho dodávka však nesplňovala podmínky pro převoz osob a neměla ani patřičnou technickou výbavu. To ale nebylo to hlavní, policisté otevřeli kufr, kde našli regál s nářadím a navíc ještě tři mladé chlapce. Řidiči byl okamžitě odebrán řidičský průkaz a udělena tučná pokuta.

S řidičem cestovali tři nezletilí chlapci

Policie zastavila 61letého řidiče, aby jim ukázal své doklady. Sdělili mu, že se jedná o běžnou policejní kontrolu. Poté ho požádali, aby jim otevřel kufr, aby zkontrolovali technický stav vozidla. V dodávce měl muž kovový regál se šrouby a nářadím a chyběla mu všechna zadní sedadla. To by ještě nebylo tak tragické, kdyby tam s ním necestovali i tři mladí chlapci ve věku 14-15 let. Stačilo jedno prudší zabrzdění a mohlo by dojít k obrovské tragédii.

Řidič dostal pokutu a přišel o řidičák

Na základě zjištěných skutečností policie udělila muži pokutu ve výši necelých 5000,- korun. A ještě k tomu mu bylo odebráno řidičské oprávnění na dobu minimálně 3 měsíců. „Takové chování je naprosto nepřístupné a mohlo vést k obrovské tragédii, od řidiče to bylo velmi nezodpovědné“ uvedl později policejní mluvčí.

i

Rodiče chlapců chtějí pro řidiče vyšší trest

Dodávka by nemusela mít zadní sedadla, kdyby se jednalo o obytný vůz, nebo by v zavazadlovém prostoru byl spací prostor. V tomto případě je ale cestování dalších osob nepřípustné. Řidič svou nezodpovědností ohrozil rovnou tři mladé životy. Rodiče těchto chlapců chtějí podat trestní oznámení, protože se jim řidičův trest zdá neúměrný vzhledem k závažnosti situace.


Ukázalo se, že tito tři chlapci jeli s mužem do práce. „Raději ani nechceme pomyslet na to, co by se stalo, kdyby náhodou došlo k dopravní nehodě. Chlapci by neměli šanci na přežití.“ říká vyděšená matka jednoho z chlapců. Zde by stačilo jedno prudší zabrzdění a mohl by se na ně převrátit regál s nářadím nebo mohli vypadnout z auta. Chlapci ale mohli mít ve svém věku už trochu vlastního rozumu a do mužova auta vůbec nenastupovat, když viděli, jak to v jeho zavazadlovém prostoru vypadá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články