Po smrti své dcery sundal otec ze zdi zrcadlo a zůstal v šoku. Přečetl si tajné zápisky svého zesnulého dítěte

Když mladá dívka umírala na rakovinu, její rodina byla zdrcená. Celou dobu si psala tajné zápisky, které objevil její otec. Po přečtení se neubránil slzám.

                   

Dívka jménem Athena Orchard byla veselou, krásnou a chytrou studentkou střední školy. Před Vánocemi v roce 2013 ale náhle zkolabovala v kuchyni a poté jí byla diagnostikována rakovina. To, že si v tomto náročném období psala tajné zápisky za zrcadlo, se její otec dozvěděl až poté, co bohužel zemřela.

Bojovala, ale bohužel podlehla

Athena trpěla vzácnou rakovinou kostí, jejíž léčba byla extrémně náročná. Podstoupila mnoho operací a také chemoterapii, byla plná energie a moc se snažila nemoc porazit. Její matka řekla, že nakonec zeslábla natolik, že nedokázala vstát z postele. Nakonec své nemoci bohužel podlehla.

i

Objevil to úplnou náhodou

Několik dní po pohřbu dostal její otec smutný úkol: měl sbalit věci z jejího pokoje a místnost vyklidit. Když sundal ze zdi zrcadlo, všiml si, že Athena si za něj psala zápisky. Bylo to v době jejího boje s rakovinou a byly zde inspirativní moudra, podle kterých se snažila žít. Její otec se ihned rozplakal. Věděl, že se o to musí podělit se světem.

i

Zapsala si 12 myšlenek

 1. Není důležitý konec, ale samotný příběh.
 2. Štěstí je jen na nás. Možná ani není důležitý šťastný konec, ale šťastný život sám.
 3. Štěstí je jen cesta a ne cíl. Děkuji, že jsem. Buďte šťastní, svobodní a věřte.
 4. Ostatní ví, jak jsem se chovala, ale ne, čím jsem si prošla. Láska je jako zrcadlo, krásná, ale snadno se rozbije.
 5. Láska je vzácná, život je plný krásných věcí, nic netrvá věčně a lidé se mění. Každý den je výjimečný, takže si ho musíte co nejlépe užít. Smrtelná nemoc se může objevit kdykoli, a proto musíme svůj čas využít co nejlépe. 
 6. Nikdy nic nevzdávej, i když se ti zpočátku nedaří. 
 7. Život je špatný, jen když si ho špatným uděláš.
 8. Život je horská dráha, kde díky pádům oceníte, že se můžete dostat na vrchol.
 9. Láska není o nalezení člověka, se kterým chcete žít, je o nalezení člověka, bez kterého nemůžete žít.
 10. Láska není o tom, kolikrát někomu řekneš, že ho miluješ, ale o tom, jak moc to dokážeš. Láska je jako vánek, cítíte jeho pohlazení, ale nikdy ho nevidíte. 
 11. Život je hra pro každého, kde láska je jedinou výhrou.
 12. Nesuď příliš rychle, protože vidíš jen to, co lidé chtějí ukázat.
i

Nechtěla, aby byli smutní

V posledních řádcích Athena žádala svou rodinu, aby kvůli ní neplakali a raději vzpomínali na všechno krásné, co společně kdy zažili. Rodiče poté prohlásili, že si její zápisky pečlivě schovají a budou si ji při čtení vždy představovat. Všem moc chybí ale je jim jasné, že na ně bude dohlížet.

Která z myšlenek je vaše oblíbená?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články