Jednoduchý a levný trik, jak vylepšit zahradu. Stačí nalít cement do gumových rukavic a za pár dní sledovat ten zázrak

Pokud přemýšlíte, jak si obohatit zahradu, ale obyčejné truhlíky nejsou pro vás dost originální, zkuste tento jednoduchý trik s rukavicemi.

cement rukavice výroba
                   

Koukáte na svou zahrádku a říkáte si, že by potřebovala nějakou změnu, ale nechcete utrácet peníze za předražené dekorace? Každý, kdo vlastní kousek půdy by chtěl mít krásnou a originální zahradu. Nápadů a zlepšováků je spousta jak na internetu, tak v televizních pořadech. Jenže všechny bývají buď časově velmi náročné, drahé nebo jen pro manuálně zručné lidi. Tento nápad je ale jednoduchý, levný a zvládne ho každý.

Jak na to a co je potřeba

K této jedinečné přeměně vaší zahrady je zapotřebí jen pár věcí, které buď máte doma nebo koupíte za pár korun. Potřebujete jen vodu, špachtli, latexové rukavice (cca 100 Kč) a cement (100-150 Kč). Jako první smícháte cement s vodou podle pokynů na obalu. Až bude cement pořádně uhnětený, nalije se do latexové rukavice. Je ale důležité dávat pozor, aby v rukavici nebyl žádný vzduch, zejména ve špičkách prstů.

rukavice cement kbelik i

Pokud máte rukavici plnou, položte ji do jakéhokoliv kbelíku a vytvarujte a poskládejte prsty, jak se vám zachce. Fantazii se meze nekladou, ale doporučuje se ponechat ruku otevřenou. Tak do ní bude snadnější zasadit rostliny. Dále zbývá jen čekat až cement pořádně vyschne. Délka čekání záleží na tom, jaký druh cementu jste koupili a kolik do něj nalili vody. U některých druhů cementu je to též napsáno na obalu, ale většinou schne několik dní.

i

Už je skoro hotovo

Vyschnutí cementu je důležité, proto je potřeba tento proces neuspěchat a vyčkat si na výsledek. Za pár dní, až bude ruka tvrdá, opatrně odstraňte latex z cementu. Nyní je velmi důležitá jemnost, opatrnost a trpělivost. Nevhodná manipulace nebo špatný řez rukavice by mohl ubrat na estetice vašeho díla či jej zničit. Pokud jste tvořivější a chcete rukám dodat reálnější vzhled, můžete jim vyřezat i nehty nebo kožní drážky.

i

Samotné ruce vypadají celkem děsivě, ale v kombinaci s rostlinami budou dokonalou výzdobou vaší zahrady. Pokud máte ruce hotové, jen už jen na vás jaké rostliny do nich zasadíte. Vhodné jsou například sukulenty, které jsou přizpůsobené na život v suchém prostředí, jako je cement. Díky tomuto jednoduchému, levnému a originálnímu triku jistě sklidíte obdiv a chválu vašeho okolí a zároveň bude vaše zahrada jedinečná a výjimečná.

květiny ruce dekorace i
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články