Ruina středověké věže zrekonstruovaná do unikátního dovolenkového domu

                   

Na řeckém poloostrově Mani se nachází hora – a uprostřed této hory stojí stará opuštěná věž. Zdá se, že i přístup na tuto věž může být velice obtížný, rozhodně ne, aby někdo chtěl koupit a bydlet v ní. Avšak jeden mladý pár se rozhodl, že tuto věž skutečně koupí a zrenovuje ji. Bude ji používat jako svůj dům na prázdniny.

Zchátralá věž prošla rekonstrukcí

V té době už stará věž rozhodně nebyla v dobrém stavu. O to víc šokující se je konečný výsledek, tedy to, jak věž vypadá po rekonstrukci. Nová historie této věže se začíná psát v roce 1984, kdy Kostas Zouvelos a jeho snoubenka viděli u rozpadající se věže ceduli „Na prodej“. Věž jim oběma učarovala, a tak neváhali dlouho, a věž koupili.

Histrorie věže

Tato věž byla postavena na počátku 19. století a je to znát. Rekonstrukce musela být opravdu masivní. Avšak snoubencům se povedlo přeměnit ji na krásný domov. Původně byla věž postavena na okraji poloostrova, aby sloužila jako obrana před nepřáteli zvenčí. Podle historických knih bydlelo ve věžích jen několik rodin. Ostrované nikdy nebyli pod osmanskou okupací jako zbytek země a v roce 1832 pomohli Řecku získat nezávislost. Po válce byly domy a věže opuštěny ve velkém počtu, protože obyvatelé poloostrova emigrovali do Atén.

Rekonstrukce věže trvala osm let

Zouvelos a jeho snoubenka Kassiani Theodorakakou tvrdě pracovali na rekonstrukci zchátralé věže po dobu osmi let. podařilo se jim přeměnit věž na penzion se třemi pokoji. Zajímavé je, jakým způsobem ladili omítku věže:

  • Změnili ji celkem třikrát, aby budova splývala s prostředím
  • K její výrobě použiili tradiční techniku ​​zvanou kourasani, při které se používalo vápno, místní půda, říční písek, keramický prášek a malé množství cementu

V prvním patře se nachází kuchyně a lobby, v dalších pak jednotlivé ložnice se sprchou přímo na pokoji pro úsporu místa.

Obrázky: Kirsten Dirksen

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články