Před usnutím dala na sprchovou hlavici sáček, do rána pak zmizel všechen vodní kámen a leskla se jako nová

Aby sprchová hlavice nabyla ztraceného lesku a nově působícího vzhledu, stačí ji přes noc omotat plastovým sáčkem. Do rána by měl všechen vodní kámen zmizet.

soda, ocet a houbička na úklid i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vodní kámen je nepřítelem číslo jedna, především v koupelně. Nejen, že je vzhledově odpuzující, ale dokáže také narušit funkčnost sprchové hlavice, ale také elektrických spotřebičů, jako je například varná konvice. Před usnutím můžete vyzkoušet jednoduchý trik, který pomáhá s čištěním sprchové hlavice. 

Stačí si vzít plastový sáček a naplnit ho octem, poté sáček připevnit na sprchovou hlavici tak, aby byla celá ponořená do octu. Nechte to přes noc působit a druhý den sáček odstraňte. Následně opláchněte sprchovou hlavici teplou vodou a budete překvapeni výsledkem. 

Vodnímu kameni bude konec

Tento trik je velmi jednoduchý a levný a pomáhá odstraňovat vodní kámen a nečistoty ze sprchových hlavic. Existuje mnoho způsobů, jak lze ocet využít jako účinný a levný domácí čisticí prostředek. Například, pomocí octa můžete odstranit zápach odpadu ve sprše tím, že do něj nalijete ocet. Vodní kámen z kohoutků a umyvadel lze odstranit také tím, že je potřete hadříkem namočeným v octu. 

Ocet lze také používat jako přírodní změkčovač tkanin na oblečení. Stačí přidat šálek octa do pračky spolu s běžným pracím prostředkem, aby se oblečení změkčilo. 

Sáček na sprchové hlavici i

Jak to, že ocet tak dobře funguje?

Podle webových stránek GoodHouseKeeping může být ocet účinný při odstraňování vodního kamene ze sprchových hlavic. Studie z Marylandské univerzity dokazuje, že kyselina octová může rozpouštět vápenaté usazeniny. Ocet může být také účinný při odstraňování zbytků vlasových přípravků z vlasů. Stačí je opláchnout směsí vody a octa. Použití octa jako levné a účinné alternativy komerčních čisticích prostředků je skvělým tipem pro každou domácnost. 

Zkuste tedy využít tento trik při příštím úklidu a uvidíte, jak bude váš domov vypadat čistě a krásně. V níže přiloženém videu můžete vidět, jak tento trik funguje a jak snadno ho lze použít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články