Muž byl zadržen se sáčkem s bílým práškem: Když policii vysvětlil, o co jde, byli v šoku. Teď chtějí, aby ho u sebe nosil každý

Policie zadržela muže, který měl u sebe sáček s bílým práškem. Logicky si mysleli, že jde o drogy, ale zadržený je brzy vyvedl z omylu. 

Sáček se solí
                   

Když má u sebe člověk malý pytlíček s bílým práškem, není žádným překvapením, když lidé v okolí začnou mít podezření. Nejčastěji samozřejmě jako první myslí na drogy. V případě tohoto muže tomu ale bylo jinak a jeho příběh překvapil skutečně mnoho lidí. Rozhodně překvapí i vás, až zjistíte, že v sáčku nebyly drogy, ale obyčejná surovina často používaná v kuchyni.

Bílý prášek

Když policisté dostali upozornění na tohoto muže, předem tušili, co se bude dít. Předpokládali, že jde buď o dealera, nebo o drogově závislého jedince. Během jeho kontroly ale zůstali velmi překvapení – v sáčku, který u něj našli, se nacházela sůl. Když se muži zeptali, proč u sebe kuchyňskou sůl nosí, vysvětlil jim, že právě ona mu může zachránit život. 

Krevní tlak

Měření krevního tlaku

Časté klesání a stoupání krevního tlaku trápí mnoho lidí. Ať už má člověk nízký či vysoký tlak, pokaždé to s sebou nese určité problémy. Jakmile se nekontrolovatelně začne pohybovat mimo klasickou hranici, přijdou na člověka mdloby, rozbuší se mu srdce a má pocit, že to s ním na místě sekne. V takový moment je potřeba jednat, hlavně se uklidnit, pít pomalu doušky vody, kontrolovat svůj dech a doufat, že ataka brzy ustoupí. Aby se ji člověk zbavil co nejdříve, může tomu pomoci právě solí. A přesně to je hlavním důvodem, proč ji u sebe měl i zadržený muž, který trpěl nízkým krevním tlakem.

Sůl a její blahodárné účinky

Kuchyňská sůl

Závratě, mdloby, nerovnováha, pocení, bolest srdce a jeho rychlý tlukot. To vše se dá zastavit právě za pomocí soli. V moment, kdy vám klesne krevní tlak, je potřeba, aby rozpustil lžičku soli ve sklenici vody a vypil ji. Již během chvilky se vrátí hladina krevního tlaku do normálu. Zejména v letních vedrech je dobré mít s sebou vždy malý sáček soli, kterou můžete použít v moment, kdy se vám udělá špatně. Mdlobám se dá samozřejmě předejít, vše závisí na zdravém jídelníčku a pravidelném pohybu. Lidé s nízkým krevním tlakem by se měli vyhýbat alkoholu a vypít alespoň 2-3 litry vody denně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články