V jeho domě byli lupiči, schoval se proto do skříně. O několik momentů později uslyšel děsivý zvuk

Stát se obětí loupeže je rozhodně jedna z nejděsivějších zkušeností, které člověk může prožít. Bohužel, to se stalo i tomuto chlapci, který musel začít jednat.

Muž se schovává před lupiči i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Představte si, že jste doma a děláte jakoukoliv obyčejnou aktivitu. Během chvilky vletí do vašeho domu lupiči, kteří se snaží váš dům vykrást. Zbývají vám dvě věci – konfrontovat záškodníky, kteří vás přišli okrást a pokusit se bránit svůj majetek, nebo se schovat a doufat, že vás nenajdou a neublíží vám. Je to děsivá představa, že? Něčemu takovému ale musel čelit teprve 16letý chlapec. Nakonec se rozhodl, že se zachová nejlépe jak může – schoval se do skříně a doufal, že se mu nic nestane. Přece jenom život je mnohem důležitější, než materiální věci. 

Hotová noční můra

Javierovi bylo pouhých 16 let, když se stal obětí násilného vloupání do svého domu v Des Moines, Washington, USA. Nejhorší bylo, že se loupež odehrála v moment, kdy byl doma, proto musel okamžitě začít jednat. Jelikož měl obrovský strach, pochopitelně se rozhodl lupiče nekonfrontovat a schoval se do skříně. Během toho okamžitě zavolal na 911 a čekal, než ho příslušníci policie zachrání. Po několika minutách schovávání se ve skříni uslyšel zvuk, který ho velmi uklidnil.

Nebojácný zachránce

Zapomněli jsme zmínit, že byl v domě i Javierův nejlepší kamarád, dvouletý pes jménem Rex. Zatímco se chlapec schovával ve skříni a čekal na příjezd policie, jeho statečný pes se snažil udělat vše proto, aby ochránil nejen svého kamaráda, ale také majetek celé rodiny. Během toho, co seděl chlapec ve skříni, uslyšel šílený zvuk. Jeden z mužů začal křičet bolestí, protože ho Rex pokousal. Pak ale slyšel výstřely. „Můj pes zavyl při každém výstřelu, to byla ta nejhorší věc, jakou jsem kdy slyšel,“ říká chlapec a utíral si slzy.

Zachránil ho nejlepší kamarád

Chudáček Rex byl postřelen během toho, co chránil svého nejlepšího kamaráda. „Oba zloději se s ním prali a mlátili ho, jak mohli. Ale Rex běžel zakrvácený, plný bolesti, přímo k lupičům a dělala vše proto, aby jim zabránil cokoliv ukrást a aby ochránil Javiera. Zachoval se jako skutečný hrdina,” komentovala děsivou situaci teta chlapce. Přestože byl pejsek několikrát postřelen, stále se nevzdával a dělal vše proto, aby lupičům ublížil nebo je vyhnal z domu.

ležící vlčák iZdroj fotografie: Pexels

Chtěl se obětovat pro záchranu kamaráda

Bohužel Rexe 3x zastřelili a nakonec svým zraněním podlehl Můj synovec byl až do konce chráněn svým věrným přítelem,“ říká Susy, teta chlapce. Když uslyšeli lupiči blížící se sirénu policejního auta, utekli. Díky Rexově hrdinské smrti se Javierovi nic nestalo. Rex překvapivě přežil. Jeho odvaha je neporazitelná a jeho rodina v něm vidí hrdinu a „čtyřnohého anděla“.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články