Jen lidé s brilantní myslí dokážou najít žábu do pěti sekund. Odhalíte, kde se na kmeni stromu ukrývá?

Obrázek, na kterém se schovává malá žába, pobláznila celý internet. Její maskování je tak geniální, že ji dokáže objevit jen skutečně malá skupinka lidí.

Žába na listu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kolikrát jste si vyzkoušeli své intelektuální schopnosti pomocí zábavných optických klamů? Tyto testy jsou na webu dostupné pro každého a navíc je to ideální možnost, jak trénovat svůj mozek, aby byl bystrý a pohotový. Jako bonus vám tyto vizuální hádanky pomohou odpoutat se od rutiny a uniknout starostem každodenního života. Navíc jsou velmi oblíbené, protože jejich řešení je se pro nás stává zábavou. Neustále se snažíme překonávat a tím, že takové hádanky vyřešíme, si zvedneme sebevědomí a dokážeme si, že jsme inteligentní.

Řešit hádanky se vyplatí

Jak už jsme psali výše, řešení hádanek procvičuje náš mozek a naše kognitivní funkce. Kromě toho jsou velmi zábavné a můžeme si díky nim dokázat, že jsme inteligentní a pořádně nám to myslí. Takový pocit vám může dodat i následující hádanka, která se nedávno stala hitem internetu. Je totiž obtížná na vyřešení a žábu, která se na této optické hádance skrývá, dokáže do 5 sekund najít jen hrstka lidí.

Dokážete najít na obrázku žábu?

Na fotografii níže můžete vidět kmen stromu. Nejde však o obyčejný kmen, někde na něm se totiž skrývá malá žabka. Podaří se vám ji objevit za méně než 5 sekund? Tak nízký časový limit neznamená, že je nemožné tuto záhadu vyřešit. Musíte se však soustředit a věnovat pozornost detailům. Žabka je samozřejmě na stromě dokonale zamaskována, a protože se jedná o optický klam, není úkol tak snadný. Pouze bystrá a brilantní mysl dokáže tento úkol splnit. Stačí se jen pozorně dívat na obrázek, nenechat se rozptylovat a pokusit se žábu najít.

Žába na stromě i

Řešení

Pokud se vám ani po této době nepodařilo odhalit její přítomnost, nezoufejte, protože jen několika uživatelům internetu se podařilo žabku najít. Barva, tvar a perspektiva mohou zmást oko i mozek. A vzhledem k tomu, že je žába zabarvená stejně jako kmen stromu, jde skutečně o velmi těžký úkol. Pokud jste si s ním neporadili a nevíte, kde se žába skrývá, níže se můžete podívat na řešení. 

Žába schovaná na stromě i
Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články