Signály, že svého partnera už dávno nemilujete a je čas ukončit vztah

Každý vztah a každá zamilovanost jsou jiné. Tak jako tak ale každý pár přejde od motýlků v břiše do určitého stereotypu, kdy si není jistý, zdali setrvávání ve společném životě je láska nebo zvyk. Pokud si všimnete, že vaše pocity vůči druhému člověku ochabují, máte dvě možnosti – buď se budete snažit krizi překonat, zdali se nejedná pouze o přeháňku, nebo do ringu hodíte bílý ručník. Je důležité si zapamatovat, že rozchod, ačkoli je bolestivý, je někdy tou nejlepší volbou. Zde jsou vyjmenovány příznaky  toho, že by bylo lepší vztah ukončit.

Nemáte náladu na fyzický kontakt

Samozřejmě nikde není psáno, že musíte být neustále při chuti, ale pokles náklonnosti, který se projevuje tím, že se bojíte jakýchkoli intimností, jako je polibek, objetí nebo držení za ruce, je signálem toho, že už o svého partnera nestojíte. Méně dotyků je sice normální známkou dlouhodobého vztahu, ale přesto byste měli cítit potřebu fyzického kontaktu.

Vyhýbáte se sami sobě navzájem

Kromě nedostatku fyzického kontaktu je dalším příznakem toho, že už nemilujete svého partnera, stále větší potřeba se od něj distancovat. Dáváte přednost víkendu bez něj, ne jednou, ale několikrát po sobě a čím dál tím častěji. Pokud zjišťujete, že něco takového děláte, abyste se trávení volného času se svým partnerem vyhnuli, je to signál, že váš vztah nefunguje. Místo toho, abyste se po dlouhém pracovním dni těšili, až se vedle něj svalíte na gauč, děsíte se cesty domů.

Žádné objevování nových věcí

Vytvářet si v páru nové společné vzpomínky, například navštěvování nových míst či objevování různých koníčků, je nesmírně důležité. Nejedná se pouze o záležitost počátku vztahu, je třeba takové aktivity udržovat neustále. Pokud tedy necítíte potřebu trávit čas společně, může se jednat o alarmující zprávu.

Nezajímáte se jeden o druhého

Všimli jste si, že o svého partnera už ve skutečnosti vůbec nejevíte zájem a ani na něj nemyslíte? V takovém případě je více než jasné, že váš vztah skončil.

Přátelé

Je samozřejmě skvělé, když váš partner je zároveň vaším nejlepším kamarádem, ale pokud je veškerá zamilovanost pryč a z vás se stali dva spolubydlící, něco není v pořádku. To všechno může znamenat, že váš plamen vyhasl.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Beautify.nl

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek