Zázračný sirup k posílení imunity? Vyrobte si ho z domácích zásob. Všechny ingredience máte zaručeně doma

Léky na předpis bývají drahé, se spoustou nežádoucích účinků a jejich účinnost nemusí být stoprocentní. Vyplatí se proto mít po ruce sirup, jehož nástup proti infekci bude okamžitý.

oloupané stroužky česneku na talířku s kočičkou i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Býváte často nemocní? Měsíc co měsíc máte rýmu nebo kašel? Pak je vaše tělo náchylnější k chycení různých infekcí. Půjdete-li s onemocněním k lékaři, pravděpodobně Vám předepíše antibiotika. Léčba antibiotiky však zbytečně vyčerpává organismus a dráždí trávicí systém. Je proto nasnadě začít posilovat imunitní systém, a to léky z domácích zdrojů. Přírodní preparáty jsou to nejlepší volbou, protože nemají žádné vedlejší účinky a jsou mnohdy daleko účinnější než průmyslově vyráběné medikamenty.   

Síla přírodních produktů

Na boj s infekcemi virového i bakteriálního původu si jako skvělého pomocníka vyberte sirup z přírodních produktů, který si doma vyrobíte sami během pár okamžiků. Všechny ingredience najdete ve vlastní kuchyni. Můžete jej využití při akutních respiračních potížích, jako jsou rýma, kašel, bolest v krku a jiné dýchací obtíže. Skvěle se vám bude ovšem hodit také jako prevence před vznikem různých onemocnění horních cest dýchacích.

Na výrobu sirupu budete potřebovat: ½ šálku přírodního medu, ¼ šálku jablečného octa, 6 stroužků česneku a ½ šálku vody. Nejprve oloupejte česnek a nasekejte ho nebo prolisujte lisem. Poté smíchejte všechny předepsané ingredience dohromady. Vše nalijte do sklenice a nechte přes noc uležet. Ráno směs přeceďte. Vzniklý sirup uchovávejte na tmavém a chladném místě.

chlapec smrká iZdroj fotografie: Pixabay

Fungují každý zvlášť a nejlépe jako celek

Chcete-li posílit imunitu v období viróz, stačí užívat ½ čajové lžičky každý den. V období probíhající infekce se naopak vyplatí konzumovat sirup každé dvě hodiny, a to 1 polévkovou lžíci, dokud se nebudete cítit lépe. Síla tohoto sirupu spočívá v kombinaci všech ingrediencí, které fungují jako přírodní medikament už každý zvlášť.

Med, jablečný ocet i česnek mají protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Pomáhají v boji proti infekcím a přinášejí úlevu při dýchacích obtížích. Med je silný antioxidant a obsahuje mimořádné množství vitamínů a minerálů. Jablečný ocet působí příznivě na funkci celého organismu. Česnek stimuluje imunitní systém. Spojí-li se tyto přísady dohromady, je jejich spolupráce nepřekonatelná.  

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články