Skákání přes švihadlo: Jednoduchá a levná forma tréninku, která vám pomůže zhubnout a posílit celé tělo

                   

Skákání přes švihadlo je nedoceněnou zábavou a cvičením zároveň. Pomáhá totiž zlepšit zdraví vašeho srdce, spalovat kalorie a posilovat svaly. Navíc je to levná forma tréninku, jenž můžete provozovat jak doma, tak i venku. Zde vám přinášíme několik výhod skákání přes švihadlo, které vás zaručeně přesvědčí zajít si do sportovních potřeb, a jedno švihadlo si hned pořídit.

Spalování kalorií

Pouhých 15 minut skákání přes švihadlo vám pomůže spálit mezi 200 a 300 kaloriemi, což je více než u jiných kardio cvičení, jako je například běh. Fitness trenéři potvrzují, že rychlost spalování kalorií při tomto typu cvičení je rychlejší, než v případě jízdy na kole nebo dokonce plavání.

Celková tělesná síla

Vzhledem k tomu, že při skákání přes švihadlo zapojuje celé tělo od hlavy až k patě, vybudujete si celkovou tělesnou sílu. Na žádnou část těla se při této aktivitě nezapomene – od ramen a bicepsů, až po trup, hýždě, stehna a lýtka. Skvělé je, že se nemusíte na žádnou z těchto oblastí soustředit, prostě stačí skákat.

Zdravé srdce

Skákání přes švihadlo také pomáhá jedincům, kteří jsou vystaveni riziku rozvoje kardiovaskulárních onemocnění, protože srdce čerpá více krve.

Lepší koordinace

Skákání přes švihadlo vyžaduje spoustu koordinace, protože pracujete současně rukama, nohama a někdy i očima. Tato vysoká úroveň koordinace se zpočátku může zdát velmi náročná, ale pokud se jí budete držet, brzy dosáhnete zlepšení svých pohybových dovedností.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Ohmymag.co.uk

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články