Jen po jedné sklence vína ji rozbolela hlava: Ukázalo se, že brzy bude muset bojovat o svůj život

Říkáte si, co se asi může stát po vypití jediné sklenky vína. V běžných případech naprosto nic, v případě této dívky však započal boj o vlastní holý život.

Žena v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fletcher, která pochází z Derby v Anglii, je obyčejná 23 letá dívka, která žije stejný života, jako většina lidí v jejím věku. Chodí na univerzitu, během toho se snaží přivydělat si na brigádě. Má toho denně celkem dost, takže není divu, že jednou za čas zatouží po zaslouženém drinku, u kterého se uvolní od stresu. Nedávno se rozhodla jít s kamarády na víno. Objednala si jednu skleničku, natěšeně začala popíjet a pak to přišlo. Během následujících minut zažila hotové peklo.

Nečekaná reakce na alkohol

Bohužel hned po prvním doušku následovala prudká bolest hlavy. Izzy měla podezření, že by mohla být přecitlivělá na některou ze složek alkoholických nápojů, nebo dokonce mít „alergii na alkohol“. „Dala jsem si drink, nebo spíš víno. Začala jsem pít, ale pak přišlo to, co začalo jako silná bolest hlavy.“ Poté se u ní rozvinul přetrvávající kašel, který jako by neměl konce. Nakonec se to tak zhoršilo, že se začala bát o své zdraví. Krátce poté si proto zavolala záchranku.

Nečekané výsledky

V nemocnici poté podstoupila několik testů, které nakonec ukázaly, že měla Hodgkinův lymfom, který způsobuje nekontrolovaný růst lymfatických buněk. Krátce řečeno, jde o rakovinu, která se projevu nezastavitelným kašlem, horečkou a neustálým pocením. Izzy nastoupila krátce na to na chemoterapii. Zatímco většina lidí by byla rozrušená, jí se ulevilo. „Když jsem se to dozvěděl, byla to úleva. Myslela jsem si celou dobu, že jsem blázen. Že jsem skončila v nemocnici jen kvůli pití alkoholu. Ale blázen nejsem.

Ženy kontrolují snímky z rentgenu iZdroj fotografie: Depositphotos

Izzy a její vzkaz

Izzy se rozhodla podělit se o svůj příběh, aby motivovala ostatní. „Naučila jsem se, že pokud se něčeho obáváte, začněte jednat. Pokud máte pocit, že s vámi není něco v pořádku, začněte to řešit.” Dále dodává, že nečekala, že ve 23 letech dostane rakovinu. Je ale pozitivní a snaží se držet hlavu vzhůru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články