Skrytý potenciál zubní pasty. Uklidit s ní můžete celý dům i vyleštit boty

Možná už jste někdy v minulosti zjistili, že zubní pasta nemusí sloužit pouze svému primárnímu účelu, a sice čištění zubů. Lze ji využít mnoha různými způsoby, které nám usnadní každodenní život. Zubní pastu můžete použít při úklidu domácnosti, ale také vám její účinky pomohou například se zamlženými brýlemi.

Vyleštěte si boty

Zubní pasta skvěle funguje na opotřebované tenisky nebo kožené boty. Stejně jako u skvrn na koberci, naneste zubní pastu přímo na znečištěné místo na botách a vydrhněte kartáčem. Poté otřete.

Odstraňte skvrny

Odstranit skvrny můžete jak z oblečení, tak z koberce. Naneste zubní pastu na postiženou oblast a silně třete, dokud skvrna nezmizí. Poté vyperte jako obvykle. Dejte si pozor v případě bělicí pasty, abyste na oblečení nevytvořili vyšisované místo.

Vyčistěte klávesy u klavíru

V průběhu času mohou být klávesy u klavíru zažloutlé a špinavé. Obecně je to způsobeno neustálým kontaktem s prsty a stárnutím hudebního nástroje. Třete klávesy zubní pastou pomocí houbičky nebo kartáčku a poté setřete.

Očistěte dno žehličky

Spodek žehličky často černá, lepí se na naše oblečení a způsobuje skvrny. Zubní pasta je jednoduchým řešením tohoto problému. Otřete spodek žehličky houbičkou se zubní pastou.

Zabraňte zamlžení zrcadla v koupelně

Není nic otravnějšího než zamlžené koupelnové zrcadlo. Před další sprchou jej otřete zubní pastou a vyleštěte. Tím zabráníte dalšímu mlžení. Stejně zubní pasta funguje i na zamlžené brýle. Dejte si ale pozor na silné tření, abyste si skla nepoškrábali.

Vyleštěte chromované povrchy

Pomocí houbičky a zubní pasty vyleštěte všechny chromované povrchy v domácnosti. Opláchněte a osušte. Budou se znovu krásně lesknout.

Odstraňte stopy pastelek ze stěn

Máte doma malé děti, které si libují v malování na zeď? Nezoufejte, zubní pasta okamžitě odstraní skvrny od pastelek. Jednoduše naneste zubní pastu na houbičku nebo starý kartáček na zuby a jemně vyčistěte.

Vyčistěte si šperky

Nemáte-li po ruce čistič šperků, použijte zubní patu. Aplikujte ji pomocí měkkého kartáčku a poté opláchněte a nechte zaschnout. Šperky budou nejen čisté, ale i krásně lesklé.

Odstraňte škrábance na CD a DVD

Zubní pasta funguje dobře na mělkých škrábancích na discích. Naneste tenkou vrstvu zubní pasty, jemně ji otřete a poté opláchněte.

Obrázky: Freepik, Autor: Martina Motlová

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek