Slon kopal 11 hodin bez ustání díru. Až zjistíte pravý důvod, pochopíte jeho jednání

Sloni patří mezi velmi inteligentní zvířata, která smýšlejí podobným způsobem jako lidé. Dokonce i krizové situace řeší stejně.

                   

Sloni patří mezi nejinteligentnější tvory na naší planetě. Dokáží přemýšlet jako lidé a jejich mateřský pud je stejně tak silný. Není se čemu divit, když se slonici ztratí její mládě, že zpanikaří. Chová se úplně stejně, jako by se chovala matka, jejíž dítě ještě před chvílí stálo vedle ní a najednou není nikde k nalezení.


Slonice bojovala za záchranu svého dítěte

Diváci se začali shromažďovat kolem sloního výběhu, když si všimli, že slonice už několik hodin hrabe obrovskou jámu. Nikdo nechápal, proč to dělá, a tak se šli podívat, co za tím vězí. Po několika minutách už jim začalo svítat. Slonice byla ještě včera viděna společně se svým mládětem, ale dnes už ho nikdo nikde neviděl. Pak si lidé všimli, jak slonice kope díru a začalo jim být jasné, že se něco stalo. Ošetřovatelé přispěchali slonici na pomoc hned, jakmile si uvědomili, že je ve výběhu studna, do které sloní mládě s největší pravděpodobností spadlo.


Místo toho, aby ho zachránila, ještě více ho zakopávala

Když mládě do studny spadlo, slonice okamžitě vyskočila a bez uvážení ho začala vyhrabávat. Jak ale nervózně hrabala, házela velkou část bláta zpět do studny a zasypávala tím mládě ještě víc. To začalo panikařit a topit se. Někteří lidé, kterým došlo, co slonice dělá, začali volat o pomoc. Jejich volání uslyšeli záchranáři a přispěchali okamžitě do výběhu, aby slůně dostali ze studny ven.

i


Celá akce skončila úspěšně

Vytahování sloního mláděte nebylo zrovna jednoduché vzhledem k jeho váze, ale nakonec se vše po několika hodinách podařilo a malé slůně bylo vysvobozeno. Kromě malého psychického otřesu se mu nic vážného nestalo. Jeho maminka byla šťastná, že ho má opět u sebe a lidé gratulovali skvělé práci záchranného týmu. Studna byla řádně ohraničena, aby se podobný případ už v budoucnu neopakoval.


Tento příběh opravdové mateřské lásky jenom dokazuje fakt, že některá zvířata dokáží uvažovat úplně stejným způsobem jako lidé. A pokud jde o vlastní dítě, i zvíře je schopné nasadit vlastní život a veškeré úsilí pro jeho záchranu. Jak obdivuhodné a dojemné zároveň.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články