V cestě za dobrou imunitou je spoustu možností po čem sáhnout. Ale díky pití zázračného nápoje je tělo odolnější proti všemu

Každoročně přichází chřipková období. Je ale dobré se na tato období připravovat během celého roku a pít nápoj, který vám zajistí takovou imunitu, že nebudete vědět, co je nemoc.

zázvor ruce med lžička i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

V dnešní době existuje na trhu nespočet doplňků stravy na podporu imunity. Mohou být ve formě tablet, sirupů, čistých vitamínů nebo i probiotik, protože část imunitního systému sídlí ve střevech. Pokud ale věříte, že nakupování těchto doplňků je zbytečné a drahé, máte pravdu. Jde to i jednodušeji a levněji.

Zázrak jménem zázvor

Zázvor nebo i zázvor lékařský je rostlina pocházející z jihovýchodní Asie. Historie zázvoru sahá až do starověké Číny, odkud pocházejí první zmínky od starých čínských filozofů. Již před stovkami let se vědělo, že ať už použijete zázvor jako dochucovadlo nebo si z něj připravíte čaj, bude to vždy dobrá volba pro organismus. V minulosti měl zázvor přezdívku „panacea“ – univerzální lék na všechny nemoci.

Využívá se z něj zejména kořen, který se suší, vaří, konzervuje. Může se jíst i v syrovém stavu, ovšem některým jedincům může vadit jeho štiplavá chuť. Ta se dá ale přehlédnout v případě, že víte jak je pro organismus prospěšný. Například, že snižuje zánět v těle, zlepšuje trávení, zbavuje bolestí v krku a kašle, tlumí bolest hlavy a dokonce i ulevuje od menstruačních bolestí. Ovšem nejlepší jej využívat jako prevenci a k posílení imunity.

zázvor plátek citronu sklenice iZdroj fotografie: Freeimages

Nápoj, proti všem virům

Nejen na podzim je důležité dbát na zdraví a posilovat imunitu. Kromě nápojů a zdravého jídla je též důležitý pohyb. Běh, chůze nebo jakýkoliv jiný sport. Dokonce i smích působí pozitivně na imunitu. K tomu všemu je dobré pít po celý rok nápoj proti všem virům a bakteriím. Skládá se z 2 kořenů zázvoru (asi 250 g), 3 citronů a 400 g medu. Očištěný zázvor se nastrouhá na struhadle s malými otvory. K tomu se přidá na plátky nakrájený citron a rozmixuje se.

K již rozmixovanému zázvoru a citronu se přidá med. Tuto směs je ideální nalít do uzavíratelné nádoby a schovat do lednice. Z tohoto množství získáte cca 750 g směsi, což na nějakou dobu vydrží. Směs si můžete vmíchat ráno do vlažného čaje, ale užitečnější je dát si ráno na lačný žaludek jednu lžičku této směsi. Zázvor s citronem a medem velmi posílí imunitu, navíc je tato směs i levná a chutná.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články