Svět se ponořil do smutku: Navždy odešel jeden z nejznámějších evropských politiků

Obrovskou tragédii začíná postupně oplakávat mnoho lidí po celém světě. Evropská politika ztratila jednoho z nejznámějších a uznávaných politiků.

Zapálená čajová svíčka ve dlaních i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ve věku 53 let včera nečekaně zemřel zástupce László Kordás, maďarský politik, který byl velmi oblíbený a jehož práce obdivovalo mnoho jeho kolegů. Jeho strana zprávu o jeho smrti oznámila v prohlášení v úterý ráno. „Celý Laciho život se prolíná se zastupováním dělnických zájmů. Ještě jako čerstvě vystudovaný karosářský zámečník byl členem Odborového svazu Vasas. Vedle zaměstnání navštěvoval dělnické gymnázium, později získal diplom z ekonomie a odbornou kvalifikaci v oboru ekonomika energetického hospodářství,“ píše strana na Facebooku.

Maďarsko se ponořilo se smutku

László byl miláčkem maďarského lidu a také velmi oblíbeným politikem pro své kolegy. Jako jeden z mála politiků měl opravdu málo odpůrců. V letech 2002-2004 byl místopředsedou MSZOSZ, v letech 2004-2006 byl politickým státním tajemníkem Ministerstva zaměstnanosti a práce v první Gyurcsányho vládě, od roku 2012 byl generálním tajemníkem Odborového svazu veřejných zaměstnanců. Poté, v roce 2015,  se stal prezidentem Maďarské odborové konfederace.

Postup v kariéře 

Z postu prezidenta Maďarské odborové konfederace rezignoval v září roku 2021. Na politiku však nezanevřel a brzy se stal členem Demokratické koalice a místopředsedou Výboru pro rozvoj podnikání. Jeho smrt oplakávají všichni kolegové a statisíce lidí, kteří podporovali jeho politickou činnost.

červená svíčka a červená květina na hrobě iZdroj fotografie: Pexels

Laci celý svůj život zasvětila zastupování zájmů zaměstnanců a nikdy nezapomněla, že také pochází ze světa „dříčů“. Neúnavně cestoval po zemi, mluvil a argumentoval ve prospěch těch, kteří žijí z mezd a platů. Nebyl lepší člověk než on, aby zastupoval pracující lid jako stínový ministr pro mzdy a práci,“ komentovali kolegové.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články