Smutný osud pitbula, kterého nechali majitelé přivázaného v parku u stromu

Mladý muž našel v parku opuštěného pitbula ve špatném zdravotním stavu. Než však stačil najít jeho majitele, pochopil, že právě oni způsobili jeho bolest.

                   

Psi jsou většinou nevinní společníci, kteří nevyžadují od svých majitelů nic víc, než kvalitní péči a upřímnou lásku. Lidé však často dokáží být natolik krutí, že tyto čtyřnohé chlupáče nechají opuštěné na pospas jejich vlastního osudu přesto, že ví, jak moc velké utrpení jim tím přinesou. Příběh tohoto pitbula je bohužel jasným příkladem toho, jak někteří páníčci dokáží být krutí.

Opuštěný pes v parku

Když šel mladík jménem Erik se svými psi na procházku do svého oblíbeného parku, všimnul si něčeho zvláštního. U stromu byl totiž přivázaný starší pitbul, na kterém bylo jasně znát, že trpí a neví, co se s ním děje a kam se poděl jeho páníček. Mladík na nic nečekal a rychle se k němu přiblížil, rozhlédl se po okolí, zda si třeba někam neodběhl, ale bohužel nikde nikdo nebyl.

Přemýšlel, co se asi tak mohlo stát a proč opuštěný pes tak smutně kouká. Z očí mu totiž vyzařoval naprostý smutek a velké vyděšení z toho, že zůstal sám a jeho majitelé jej nechali na pospas osudu. Po chvíli si však Erik všimnul, že na stromě, u kterého byl uvázaný, je přilepený dopis, na němž stálo:

  • Vezměte mě prosím domů
  • Jsem hodný pes
  • Je mi 7 let
  • Nejsem zlý, jen potřebuju nový domov

Štědrý mladík, který na nic nečekal

Jakmile si Erik tento dopis přečetl, bylo mu jasné, že jej majitelé opustili schválně. Pravděpodobně jej již nechtěli, ale namísto toho, aby ho odnesli do útulku, jej nechali přivázaného na pospas osudu u stromu. Mladík naštěstí na nic nečekal, rychle psa odvázal a odvezl jej do záchranného centra. Bylo mu totiž jasné, jak moc musel trpět, ale bohužel nedokázal určit, jak dlouho už zde čeká na spásu.

Jakmile pes dorazil do záchranného centra, odborníci jej ihned vzali do svých rukou, nakrmili jej a dali znova dohromady. Vypadal velmi radostně a pochopil, že jeho utrpení může konečně skončit – byl totiž konečně v bezpečí a věděl, že o něj bude dobře postaráno. Jakmile léčba skončila, netrvalo to dlouho a pes opět našel nové majitele.

 

iFotografie: Pexels
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články