Srdceryvná slova mezi vojákem a jeho manželkou se šíří po internetu. Tohle nikdo nečekal

Válka s sebou přináší oběti. I když to vypadá, že silnější stranu nemůže nic rozhodit, opak je pravdou. Bojí se především o své rodiny.

                   

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou stále pokračuje a vidina konce je v nedohlednu. Vojska obou zemí se nevzdávají a dobrovolně pokračují v nelítostném boji. Ne každý voják je ale smířen s tím, že může kdykoliv zemřít. Ačkoli je přesvědčen, že bojovat za svou zem je správné, je jedna věc, která je pro každého vojáka ta nejdůležitější, a to je jeho rodina.

Strach o své nejbližší je silnější

Spousta mužů narukovalo do války automaticky, ale ne každý je tam dobrovolně. Na internetu byl zachycen rozhovor mezi ruským vojákem a jeho ženou, jak si vzájemně sdělují své pocity. Muž věděl, že může zemřít každým dnem, a proto měl ke své ženě jen jedinou prosbu – aby jejich syn nikdy nesouhlasil se vstupem do armády.

i

Někteří vojáci ani netušili, že vstupují do války

Na ruský útok na Ukrajinu bylo vyhlášeno přísné informační embargo. Někteří vojáci ani netušili, že vstupují do války. Bylo jim řečeno, že mají osvobodit stát od nacistů nebo že se jedná o pouhé vojenské cvičení. Není divu, že pak bylo spoustu mužů nemile překvapeno. Nikdo si nepřeje zažít válku a už vůbec ne, když ani dopředu neví, že do ní vstupuje.

Správné informace se nedostaly ani k většině Rusů. Ruský prezident zakázal veškeré šíření informací o válce, nechal zablokovat sociální sítě po celém Rusku a ostatní média také nesměla podávat žádné informace. Většina rodin tudíž neměla tušení, co se ve skutečnosti děje. Když pak ukrajinští vojáci zachytili tento rozhovor, rozšířili ho po celém internetu.

i

Rozhovor mezi ruským vojákem a jeho ženou

Nedávno byl na Twitter nahrán záznam konverzace mezi ruským vojákem a jeho manželkou, který vzbudil pozornost mnoha uživatelů. Rus v rozhovoru prosím svojí ženu, aby nedovolila, aby jejich 6letý syn někdy vstoupil do armády. Prosil ji, ať udělá všechno pro to, aby se jim ho nepodařilo odvést a k tomu ať požádá o pomoc jeho strýce. Muž také zmiňuje, že v jeho rotě je pouhých 10 vojáků a jeho velitelé se za žádnou cenu nehodlají vzdát. Je si proto vědom, že může kdykoliv zemřít.

i

Tento srdceryvný rozhovor je jen důkazem, jak krutá může být válka. Muž si je moc dobře vědom toho, že už své nejbližší nemusí nikdy vidět a s třesoucím se hlasem prosí svou ženu, aby ochránila alespoň jejich malého synka. Můžeme se jenom modlit, aby tato válka co nejdříve skončila a všichni vojáci se mohli vrátit zpět ke svým rodinám.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články