Vyzkoušejte toto snídaňové kombo. Budete se cítit mnohem lépe a váš den bude nabitý energií!

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je tak důležité nevynechávat snídani? Zde najdete všechny důvody, proč snídat.

                   

Chcete se celý den cítit svěží a plní energie a zároveň udělat něco pro své zdraví a třeba i zhubnout nějaké to kilo navíc? Vyzkoušejte tento jednoduchý a zároveň účinný recept, po kterém se budete cítit skvěle a navíc ještě spálíte přebytečné kalorie. Suroviny jsou navrženy tak, aby byla snídaně zdravá, lehká, vydatná a hlavně velmi rychlá a snadná na přípravu!


Snídaně je základ dne

Tuto větu nám jako malým vtloukali do hlavy už naši prarodiče, přesto ji vysoké procento lidí stále nedodržuje. Buďto nesnídají vůbec nebo ve spěchu sáhnou po něčem rychlém a většinou nezdravém. V nejhorším případě si dají ke snídani kávu a cigaretu. Zní to strašně, ale bohužel je takových lidí spoustu. Pak se ale nesmí divit, že se potýkají s mnoha zdravotními problémy.


Pokud se ráno nestíháte nasnídat, určitě se vyplatí si raději přivstat a udělat si pořádnou vydatnou snídani, která vás postaví na nohy. Budete se cítit o dost lépe a nebudete během dne tolik unavení. Vzpomeňte si při tom na slova vašich prababiček a dejte jim za pravdu. To, co ráno sníte, se skutečně odrazí na celém vašem zbývajícím dni. Nehledě na to, že vám pomůže i shodit přebytečná kila.

i


Recept na snídani, která vás nakopne

Na přípravu této jednoduché a zároveň zdravé snídaně budete potřebovat:


• Šálek vody
• 4 lžíce chia semínek
• Šálek ovesných vloček
• 2 lžíce organického medu
• 1 lžičku skořice
• 2 lžičky citrónové šťávy
• Špetka himalájské soli

Připravte si zhruba středně velký hrnec s vodou, kterou dáte vařit. Přidejte do ní lžičku skořice a přiveďte ji k varu. Až se bude voda vařit, snižte teplotu a přidejte do ní ovesné vločky. Poté vařte přibližně 5 minut. Odendejte hrnec ze sporáku a nechte dalších 5 minut odstát. Poté přidejte med a sůl. Přelijte do misky nebo skleničky a přidejte k tomu chia semínka a citrónovou šťávu.


Chia semínka jsou oblíbená u sportovců

Po této snídani se budete cítit jako znovuzrození. Budete plní energie a navíc uděláte něco pro své zdraví. Ovesné vločky jsou bohaté na vlákninu a dodají vám pocit sytosti na několik hodin. Chia semínka na sebe naopak vážou vodu, a tak nebudete mít pocit dehydratace. Navíc jsou velmi zdravá. Mnoho sportovců si je přidává do jogurtů, jídla nebo jen tak do sklenice s vodou. Tuto kombinaci často pijí běžci před velkým závodem, aby byli po celou dobu, kdy se nemají čas napít, zavodněni. Určitě to stojí za to to vyzkoušet.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články