Sousedé na videu zaznamenali, co dělal jejich soused. Ten byl za své chování zažalován a poslán k soudu

Nově přistěhovaný muž byl odsouzen po dlouhodobém vykazování agresivního chování a násilném obtěžování sousedů, se kterými obýval jeden panelový dům.

zatčení i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Na vesnici se zná každý s každým a pokud se řekne slovo „soused“, obvykle se tím myslí osoba, žijící tři sta metrů vedle. Každý zná problémy toho druhého a všichni se mají rádi a respektují se. V panelových domech to ovšem funguje trochu jinak. Pokud má člověk štěstí, vyfasuje vcelku příjemné a nekonfliktní sousedy, kteří dodržují noční klid. A pokud má člověk smůlu, tak se může rovnou přestěhovat. Do těchto domů se totiž může nastěhovat úplně každý, i naprostý blázen. To potom může být pro ostatní obyvatele velký problém.

Dlouhodobý strach

Do starého panelového domu se nastěhoval mladík. S nikým nemluvil ani se nepozdravil. Chodil v tmavém oblečení a kapucí na hlavě. Sousedé ho neměli rádi pro jeho arogantnost, ale jeho činy odsuzovali a nenáviděli ještě víc. Dlouho nevěděli, kdo to všechno dělá, ale soudě podle minulosti všech obyvatel domu, to vycházelo na nově přistěhovaného. Do té doby, než přišel tam byl totiž naprostý klid a v domě panovala pohoda. Od jeho příchodu nemohl nikdo spát ani si být jistý vlastním bezpečím. Jedna rodina musela do kukátka nainstalovat kameru.

Hned se ukázala pravda. Na videu bylo jasně vidět, jak mladík v masce buší na dveře, a to nejen pěstmi. Používal dokonce i kladivo či sekyru. Po nějaké době se nebál házet lahve a cihly do oken a na balkony, nejlépe v době, kdy na nich někdo stál. Pravidelně psal výhružné dopisy typu: „Zabiju tě. Najdu si tě.“ Dokonce vyfukoval pneumatiky tím, že je rozřezal. Před domem bylo možné shlédnout i jeho agresivní chování. „Ten muž nás napadl nožem, psal na dveře výhrůžky smrtí, házel lahve nebo cihly do oken, ničil auta,“ vyjmenovává obyvatelka domu.

Skončil u soudu

Po odnesení videa, jako důkazního materiálu na policii začalo okamžitě vyšetřování. Nebylo nijak těžké na něj podat trestní oznámení a dostat jej k soudu, důkazy mluvily samy za sebe. Ale kvůli jeho odvolávání trvalo celé drama více jak tři roky. Když se případ dostal k nejvyššímu soudu, měl obžalovaný Daniel P. vše spočítáno. Byl pravomocně odsouzen k pobytu ve vezení, a to na celý jeden rok. Obyvatelé domu si tak mohli konečně oddychnout.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články