Společná péče o děti není vlastní jen lidem, psi umí pečovat se stejnou láskou. Video retrívrů se stalo mezi pejskaři hitem

                   

Pes, nejlepší přítel člověka? V lecčems se mu také podobá. To může dosvědčit majitel páru zlatých retrívrů, kteří spolu vychovávají šest úžasných štěňat. Jejich péče a vzájemná výpomoc je odzbrojující. Zatímco u lidských rodičů se očekává, že při pohledu na novorozence budou zaplněni pocitem lásky a péčí o malé tvory, u psů se to neočekává, přesto i oni se dokáží o svá mláďata svědomitě starat.

I ve zvířecí říši pečují oba

Stejně jako v lidské i v té zvířecí říši existují druhy zvířat, které pečují o mláďata společně, nejen samice. Přesně jako u tohoto chovatele, který zachytil dojemné snímky svých svěřenců, kteří s láskou a společně pečují o svých šest dětí. Jsou starostliví a dokáží citlivě vychovávat své potomky, jak by to lidé často nečekali. Tito psi však nejsou výjimkou a existuje celá řada dalších druhů, kde pečují o mláďata samice se samcem společně a o úkoly se svědomitě dělí.

Video se stalo mezi pejskaři hitem

Majitel, který zachytil své milované retrívry při péči o své mladé, sám nečekal, jakou odezvu bude mít roztomilé video. Stalo se doslova virálním a během dvou let jej shlédlo přes milion diváků, kteří jsou uchváceni vzájemnou láskou rodičů i jejich péčí o mláďata. Jak ale sledující uvádějí, oba retrívři jsou si souzeni a je vidět, že v sobě vzájemně našli spřízněnou duši. To se nezměnilo ani s příchodem mláďat, kterým se věnují s patřičnou důležitostí.

I psí mláďata potřebují lásku

Ze snímků je také zřejmé, že i štěňata potřebují lásku, kterou jim mohou dát jen rodiče. Olizují je, vzájemně se mazlí a nechybí ani hraní a dovádění. To se samozřejmě odráží také na psychické pohodě mláďat, která jsou velmi klidná a krásně si spolu hrají.

Krmení probíhá bez problému

Ani u misek nevzniká nevraživost nebo přetahování, protože vyrůstají v klidném a milujícím prostředí. Je vidět, že pes je nejen nejlepším přítelem člověka, ale že se mu i v mnoha směrech podobá.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Labibliadelosanimales.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články