Spolužáci vylákali mladou autistickou dívku do parku. O pár desítek minut později byla převezena do nemocnice

Zatímco byla mladá dívka napadena, její „kamarádi“ se zachovali jako hyeny. Po velmi agresivním útoku skončila teenagerka v nemocnici.

smutná dívka sedí ve dveřích i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Dvanáctiletá Abba Jarvis z Glasgow trpí poruchou autismu. Po škole se domluvila se spolužačkou, že se sejdou v nedalekém parku. Když však dorazila na místo, byla znenadání fyzicky napadena jinou dívkou. Agresorka udeřila Abbie několikrát pěstí do obličeje, pak ji srazila k zemi a několikrát ji kopla do hlavy. Útoku přihlíželo deset teenagerů, kteří stáli opodál a vše natáčeli na své mobilní telefony.

Dívka utrpěla těžká zranění v obličeji

Matka Abbie, Angela Jarvis, uvedla, že začala tušit, že něco není v pořádku od chvíle, kdy jí její dcera neodpověděla na SMS zprávu, jak uvedla pro deník Mirror. Poté se jí Abbie zkoušela dovolat, ale hovor byl přerušen. Matka však stačila slyšet v pozadí jinou dívku, jak křičí její jméno. Angela vyběhla ven z domu hledat Abbie. Pátrací pokusy však bohužel byly neúspěšné.

Když se vracela zpět domů, střetla se na ulici s autem matky kamarádky Abbie. Na zadním sedadle uviděla bezvládně sedět Abbie, kterou tato žena přivezla domů. „Varovala mě, že to není dobré. Byla celá od krve a upadala do bezvědomí, nemohla ani mluvit,“ uvedla Angela. Angela okamžitě odvezla svou dceru do nemocnice, kde byla nakonec dva dny hospitalizována. Vyšetření odhalila, že Abbie měla na hlavě hlubokou řeznou ránu a bolestivé pohmožděniny na obličeji a celé lebce.

iZdroj fotografie: Piqsels

Agresivní útoky nejsou výjimečné

Vzhledem k okolnostem zranění Abbie přivolali lékaři do nemocnice policii. Ta potvrdila, že v souvislosti s incidentem byla obviněna třináctiletá dívka, která bude předvolána k výslechu. Abbie byla po dvou dnech hospitalizace propuštěna domů. Nyní je v domácí péči své matky. Ta po hrůzném incidentu uvedla, že se od své dcery nehne ani na krok.

Tento otřesný případ dětské šikany pojednává, jak kruté a bezohledné dokážou děti, resp. mladiství být. V dnešní době není bohužel vůbec ojedinělý. Dětská šikana, ať už slovní nebo fyzická, se stává na mnoha školách běžným jevem. Úkolem společnosti není nad těmito případy zavírat oči, ale naopak na ně aktivně upozorňovat. A vychovávat děti tak, aby se z nich nikdy nestali agresoři ani bezohlední přihlížející. Každý člověk se musí naučit postavit se sám za sebe a nemít strach bránit napadené.

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články