Správný způsob věšení toaletního papíru existuje. Vědci rozhodli, zdali ke zdi nebo ven

                   

Lidé se rozdělují na dva tábory – na ty, co nechávají viset toaletní papír u zdi, a ty, co jej věší od stěny. Možná si myslíme, že rozdíl není žádný a pokud nějaký, není důležitý. Prostě někomu je to pohodlnější tak a jinému zase tak. Ale věřte nebo ne, ale i na způsob zavěšování toaletního papíru existují studie.

Pozor na bakterie

Studie ukazují, že způsob, jakým zavěsíte toaletní papír, může mít vliv na to, kolik bakterií se vám dostane na ruce, nemluvě o tom, kolik z nich přenášíte na klávesnici, telefon, dálkové ovládání nebo kamkoli jinam. Takže vítězem je?

Od stěny

Zavěšení toaletního papíru od zdi vám umožní dotknout se menšího množství role toaletního papíru. I když je pravda, že existují dobré a špatné bakterie, je logické, že žádné bakterie, které naleznete v koupelně, nebudou dobrého druhu. Vědci identifikovali 19 skupin bakterií na dveřích, podlaze, klice, dávkovači mýdla a toaletě. Spousta z nich je přenášena dotykem. Proto je metoda umístění toaletního papíru od zdi vědecky výhodnější, protože nám umožňuje menší kontakt s kontaminovanými povrchy.

Jaký tým jste vy? Věšíte toaletní papír od zdi nebo ke stěně? Změnila tato informace váš názor?

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Goodhousekeeping.com, Apost.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články